Bajka na dobranoc

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Baśnie Wioletty Piaseckiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Drozd
83-918437-1-8
Nikodem

"Był sobie pisarz, który lubił pisać bajki dla dzieci. Mieszkał w bardzo starym domu. Wszystko w tym domu było stare: stare meble, stara szfa, stary stół na trzech nogach. Czwarta noga nie wiadomo gdzie i kiedy zginęła. Za starym piecem mieszkał pająk. Jak wszystko w tym domu było stare, tak i pająk mieszkał na starej pajęczynie. Podłoga u pisarza niemiłosiernie skrzypiała ze starości, gdy stąpał po niej swymi ogromnymi stopami. Pisarz nie przejmował się jednak tym, że jest biedny i że nigdy nie będzie miał eleganckich nowych butów, gdyż obok niego mieszkał jego najwierniejszy przyjaciel. Taki na dobre i złe. Tym przyjacielem było Szczęście."

źródło opisu: Wydawnictwo Drozd C.T., 2003

źródło okładki: http://www.drozd.pl/ofertawydawnicza.htm