Europowieści

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
6 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Europowieści to zbiór śmiesznych, a jednocześnie pouczających opowiadań o mniej lub bardziej poważnych sprawach, które stają się udziałem młodych ludzi we wszystkich krajach Europy. To książka o narodowych stereotypach i ich przezwyciężaniu, bez nadętej mowy i frazesów, napisana z dużą dawką poczucia humoru.

luthien | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Ta pełna humoru książka jest doskonałym sposobem na przekazanie dzieciom najprostszych i najważniejszych informacji o krajach Europy. Dodatkowo, by sprawdzić czy jej wartość jest przydatna, podsunęłam książkę pewnemu 8-latkowi (eksperyment udany - recenzja bardzo pozytywna:)). Przyznam szczerze, że i mnie podobały się historyjki zawarte w książce (zwłaszcza ta o czystości języka francuskiego). Myślę, że pozycja może być doskonałą zabawą dla dzieci jak i ciekawym materiałem dydaktycznym dla rodziców i nauczycieli, będącym inspiracją na temat tego, w jaki sposób i co mówić o innych krajach :) Polecam ;)

lola041 | 2015-07-28
Na półkach: Przeczytane, Mam

Ona jest super. Jest pełna humoru. Dla starszych i zarówno młodszych. Polecam chodź czytałam dawno.

Paulina | 2014-09-13
tyna | 2012-07-22