Agencja detektywistyczna

Wydawnictwo: Egmont Polska

Ja jestem Antek i razem z moim kumplem Ksawerym chodzimy do pierwszej klasy gimnazjum. Już sam nie wiem, pech czy szczęście spowodowało, że trafiliśmy do klasy eksperymentalnej. Jesteśmy jak króliki doświadczalne. Gdy tylko ktoś w ministerstwie wymyśli nową metodę nauczania, natychmiast dzwonią do naszej wychowawczyni, żeby na nas wypróbować ten pomysł. Ostatni z nich bardzo nam się spodobał. Raz w tygodniu mamy chodzić do kina i przygotowywać recenzje obejrzanego filmu. Lepszy prezent trudno sobie wyobrazić. No bo pomyślcie. Dotychczas rodzice nie zgadzali się, abyśmy chodzili w tygodniu do kina, tłumacząc, że musimy się uczyć. Ale teraz to już co innego. Nie chodzimy do kina jako zwykłe dzieciaki, ale służbowo do pracy jako recenzenci. Przecież rodzice nie mogą zabronić nam odrabiania lekcji. My z Ksawerym wybieramy zawsze kryminały. zagadki detektywistyczne to nasze hobby. Mamy hopla na punkcie najsłynniejszych detektywów. zamierzamy razem z Ksawerym napisać prawdziwy kryminał.

szpajdu | 2014-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Jestem za stara na takie książki. Patrząc na tytuł, myślałam, że będzie to jakiś dobry kryminał. Kiedy zobaczyłam okładkę, domyśliłam się, że powieść jest przeznaczona dla młodszych osób, ale i tak postanowiłam przeczytać. Nie myliłam się. Historia o dwóch młodych detektywach, którym raczej dopisywało szczęście. Jednak styl autora jest dosyć ciekawy, dlatego tę książkę uważam za dobrą.

Elena | 2014-03-05

Polecam :) Bardzo fajna książka. :*