Nechmt mich an: die Erziehung taubblinder Kinder
83-01-11094-5
Obieżyświat

Książka stanowi wszechstronny poradnik wychowania dzieci głuchoniewidomych. Jest adresowana przede wszystkim do rodziców, a także wychowawców tych dzieci. Pokazuje, jak zadbać o ich najpełniejszy w granicach możliwości rozwój ogólny oraz o osiągnięcie jak największej samodzielności, samowystarczalności i niezależności w życiu codziennym. Zawiera liczne propozycje ćwiczeń i zabaw rozwijających oraz wiele szczegółowych wskazówek praktycznych.
Zalecenia zawarte w tej książce okazały się przydatne nie tylko w wychowaniu dzieci głuchoniewidomych, lecz także dzieci głęboko upośledzonych w innych sposób.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie