Wybór dzieł. Poezje.

83-04-04488-9
Tuwim, poezja
poezja
magdalena

27 grudnia 2003 r. minęła 50 rocznica śmierci Juliana Tuwima. Prof. Włodzimierz Maciąg pisał, że był on "jednym z mistrzów słowa poetyckiego. Wielki talent i wrażliwość językową wzbogacał studiami językowymi, traktował język potoczny, mówiony, jako żywioł kryjący w sobie ogromne możliwości ekspresji artystycznej" (Zarys dziejów literatury polskiej, Ossolineum 1990). Poezje to pierwszy tom z...

Poezje to pierwszy tom z planowanej kilkutomowej edycji dzieł czołowego przedstawiciela Skamandrytów. W książce zamieszczono utwory stanowiące najwybitniejsze osiągnięcie poety, pochodzące m.in. ze zbiorów: Czyhanie na Boga, Sokrates tańczący, Siódma jesień, Rzecz czarnoleska, Słowa we krwi, Treść gorejąca oraz Wiersze dla dzieci.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

anawa004 | 2012-06-18

Nikt nie pisze piękniej o miłości od Tuwima! A tak na marginesie, to chyba miał lekki problem alkoholowy, takie odniosłam wrażenie, gdyż bardzo często wątek wódeczki się pojawia, ale z uśmiechem :-) jest wspaniały! Julka twórczość jest naprawdę wybitna! Polecam!

Osiek | 2017-01-31
Kuzynka | 2016-06-18