Polityka gospodarcza i finansowa Księstwa Warszawskiego w latach 1807-1812

978-83-7525-548-5
historia
historia
Krzysiek

W trakcie lektury książki Rafała Kowalczyka czytelnik jest pod nieustannym wrażeniem działań grupy ludzi, którzy chcieli utrzymać wojsko i tym samym spełnić żądania Napoleona i którzy jednocześnie chcieli nadać powstałemu państwu w miarę trwałe podstawy ekonomiczne. To się udać nie mogło. Natomiast Rafał Kowalczyk wszystko w swej książce po kolei i kompetentnie wyjaśnił. Nie mam wątpliwości, że ta książka znajdzie zainteresowanie wśród czytelników, a jej autor znajdzie uznanie wśród historyków podejmujących problematykę społeczno-gospodarczą

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2011

źródło okładki: ksiegarnia.uni.lodz.pl

Krzysiek | 2011-08-08
Przeczytana: 30 lipca 2011

Potężna dawka wiedzy o tematyce, która jest raczej omijano przez polską historiografię - chociaż ilość wydarzeń jest tu olbrzymia, a zmiany dynamiczne. Niestety dość trudny język i naładowanie faktografią utrudnia odbiór - jeśli jednak się przez to przedrzeć, to książka zawiera cenną wiedzę.

Narcyz | 2014-12-05
Przeczytana: 19 marca 2012