Hellboy: Trzecie życzenie i inne opowieści

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Cykl: Hellboy (tom 8) | Seria: Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Hellboy: The Troll Witch, dr Carp's Experiment, The Third Wish, The Amazing Screw-On Head
komiksy
Monika Zaczyk

- Trollowa wiedźma (The Troll Witch)
- Eksperyment doktora Carpa (Dr. Carp's Experiment)
- Trzecie życzenie. Część 1 (The Third Wish # 1)
- Trzecie życzenie. Część 2 (The Third Wish # 2)
- Zadziwiające przygody Przykręcanej Głowy (The Amazing Screw-on Head)

źródło opisu: [Egmont Polska, 2005]

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Villiana | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Zbiór czterech opowiadań.

W „Trollowej wiedźmie” generalnie zero akcji, tylko opowiedziana legenda, może będzie to kiedyś gdzieś rozwinięte, albo pociągnięte dalej. „Eksperyment doktora Carpa” nawet dobry, bardzo w klimacie i zakończenie daje do myślenia, że wydarzenia z tego opowiadania mogą mieć jakieś konsekwencje w przyszłości. „Zadziwiające przygody przykręcanej głowy” – ok, ale dla mnie nic specjalnego, no i nie było tam Hellboya, chociaż Przykręcana Głowa jako bohater całkiem fajna.

Najwięcej emocji było w tytułowym „Trzecim życzeniu”. Hellboy zostaje porwany w głębiny, gdzie okrutna gigantyczna rybia istota Bog Roosha przedstawia mu tajniki swojego planu zniszczenia. Całość dość przerażająca, trzyma w napięciu i oryginalna sceneria.

Podsumowując, dla mnie osobiście jeden ze słabszych tomów. Ale zwykle tak to bywa ze zbiorami, że część nam się podoba, część nie, a ocena może być tylko jedna.

Krzysztof | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Kolejny zbiór historii o Hellboyu i kolejny przykład, że piekielny chłopiec nie sprawdza się w krótkich formach. Tytułowa historia rozpisana na dwie części zdecydowanie najlepsza.

Paweł Panfil | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Mignola miewał lepsze opowiadania, dwa z tego tomu ratują go jednak przed ogólnym spadkiem poziomu, chodzi o historię tytułową, a także nie związane z Hellboyem (przynajmniej dotychczas) "Zadziwiające przygody przykręcanej głowy", które wykorzystują konstrukcję świata i sposób narracji znany z serii o okultystycznym detektywie, ale dekonstruują je i parodiują, przez co uśmiech nie schodzi z twarzy czytającego od pierwszej, aż do ostatniej strony. Chcę więcej przykręcanej głowy!

KacperN | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016