Noc podświetlonej dyni

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

siasi1992 | 2016-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2016

Bardzo polecam tą książkę, która pokazuje aspekt Halloween. Ukazuje pierwotne korzenie Wigilii Wszystkich Świętych, celtyckiego pochodzenia zwanego Samhain. Kiedyś święto radosne, cieszące się z przybycia bliskich zmarłych, tej jedynej nocy w roku. Po przeobrażenie się w ,,neo-pogański" biznes, który zniszczył ważny cel tego święta, przeobrażając je w święto grozy i złych duchów, które nie mają nic wspólnego z Samhain. Książka edukuje i pokazuje, że to święto nie jest zepsute od korzeni, tylko kreacja filmów grozy o tematyce Halloween, zlepki kultur pasującym Amerykanom, którzy stworzyli nową wizję Święta Zmarłych, które wróży nic dobrego.

książek: 2023
Agata | 2011-11-03