Atlas motyli, t.1

978-83-286-0591-2
Motyle, entomologia
flora i fauna
Adam

Większość motyli dziennych możemy bez problemów rozpoznać nawet na postawie zdjęcia. Znacznie trudniej jest zidentyfikować i sklasyfikować liczniejszą grupę motyli nocnych. Największa grupa motyli mniejszych to dla laika po prostu "mole". W przewodniku zamieściliśmy informacje o wszystkich najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Świat skrzydlatych owadów nie...

W przewodniku zamieściliśmy informacje o wszystkich najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Świat skrzydlatych owadów nie ma już tajemnic dzięki szczegółowym opisom, kolorowym zdjęciom i barwnym ilustracjom. Dowiadujemy się również, jakie zadania spełniają motyle w przyrodzie.

Warto poznać ten kolorowy świat, w którym rozpoznawane są nie tylko paź królowej czy rusałka żałobnik, ale też znacznie zmniejszające się populacje innych gatunków motyli.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,95793,9829141,Atlas_Motyli.html#ixzz1PQXMZdMO

źródło okładki: http://bi.gazeta.pl/im/4/9789/z9789334X.jpg