Czy ja jestem mordercą?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żydzi Polscy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ośrodek Karta
83-900676-7-6
literatura faktu
Dorota_1988

Opis likwidacji getta w Otwocku, dokonany w1943 roku przez żydowskiego policjanta. Z niezwykłą szczerością zapisany proces własnego upadku; autor uczestniczył w wyekspediowaniu swojej rodziny do Treblinki. Studium zbrodni i uległości wobec niej, pisane ze świadomością nieuchronnej własnej zagłady.

Jedna z najbardziej wstrząsających relacji z czasów Zagłady...

SanaeAiko | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

Niestety dowiedziałam się, że jest to wersja ocenzurowana dopiero jak przeczytałam w całości tę książkę... Dlatego lepiej przeczytać od razu "Spowiedź", która została wydana zgodnie z rękopisem.

Paweł Dąbrowski | 2013-11-10

Mieszkam w Otwocku więc tym bardziej czytałem z zaciekawieniem o wydarzeniach w tym mieście podczas wojny . Mam moralny dylemat ,pytanie w tytule jest dla mnie za trudne, autor będąc żydem w koszmarnej sytuacji jaką jest wojna stara się przetrwać i uchronić przed śmiercią rodzinę , nie wiem czy gdybym był na jego miejscu nie postępowałbym podobnie wszak głód i strach przed zagładą odbiera ludziom rozum

nikita181 | 2011-10-05

To wcześniejsza, niekompletna wersja pamietnika perechodnika. Opowiesc zgodna z rękopisem to SPOWIEDŹ.

darenka83 | 2016-04-21
Kasia | 2016-03-09