Star Wars: Mroczne Imperium 1/1997

Star Wars: Dark Empire
8387204110
komiksy
ahenathon

Po śmierci Dartha Vadera i Imperatora oraz zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, Rebelianckie Siły Przymierza ogłosiły powstanie Nowej Republiki na terytorium ponad trzech czwartych galaktyki. Lecz bez tysięcy rycerzy Jedi nowa konfederacja była niepewna. Nadeszły długie lata walki, podczas których frakcje cesarskie umocniły swoją kontrolę. Całe systemy stały się najeżonymi od dział fortecami. Następnie, w pięć lat po bitwie o Endor, niesławny Grand Admirał Thrawn przeprowadził zręczny atak, choć ostatecznie został pokonany. W kilka dni po jego upadku, członkowie Rządzącego Kręgu Imperatora w zmowie z sześcioma byłymi dowódcami Gwiezdnej Floty, przygotowali ogłuszający atak na Coruscant i ważny system cesarski ponownie dostał się pod władzę Imperium. Wydawało się, iż rychło nowe Imperium wyłoni się z popiołów starego. Tymczasem rebelianci korzystają z okazji, by siać zamęt wśród skłóconych zwolenników Imperium, używając przechwyconych Gwiezdnych Niszczycieli do przeprowadzania ataków. Jedna z takich akcji zakończyła się porażką: Rebeliancki Gwiezdny Niszczyciel Liberator, dowodzony przez Luke’a Skywalkera i Lando Calrissiana, rozbił się na powierzchni planety. Nasza historia rozpoczyna się, gdy księżniczka Leia Organa i jej mąż, Han Solo, wraz z Wookie Chewbacca i droidem C3-PO, wyruszają na śmiałą misję, by ratować swoich towarzyszy...

źródło opisu: TM-Semic, 1997

źródło okładki: http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2008/wrz/mroczneimperium1_d.jpg

Mateusz Cioch | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Gdy w końcówce lat 90-tych kupowałem kolejne części "Mrocznego Imperium", pierwszej nie udało mi się zdobyć. Teraz, dzięki potędze Mocy/internetu, nadrobiłem tę zaległość. Największą zaletą całej serii jest według mnie strona wizualna - Cam Kennedy to geniusz, to dzięki niemu Star Warsy w tym wydaniu nabrały mroku. Scenariusz też jest niczego sobie. Pierwsza część iście w hitchcockowskim stylu wrzuca nas w opowieść. W końcówce mamy cliffhanger, który każe czytelnikowi natychmiast sięgnąć po kontynuację.

Druga część jest jeszcze lepsza i podoba mi się najbardziej, głównie dlatego że gros akcji umieszczone jest na Nar Shadaa, cieszącym się złą sławą Księżycu Przemytników, a każdy kto mnie zna, wie, że takie klimaty - półświatek, drobna przestępczość - lubię najbardziej.

W kolejce czeka teraz "Empire's End", czyli ostatnie dwie części, które chyba nie były wydane w Polsce (?). Odkładam to jednak na czas, gdy będę mógł w pełni się lekturą delektować.

InnerSpirit | 2015-03-02
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 1997 rok

Ze względu na rysunki można sięgnąć po ten komiks i całą serię. Cam Kennedy w latach 90 ubiegłego wieku miał charakterystyczną i oryginalną kreskę. Udanie dopasowane kolory oddają tytuł i historię komiksu.
Scenariusz jest typową rozwałką w świecie star wars.

Rysunki 8/10
Scenariusz 3/10

książek: 2044

Nie przepadam za uniwersum Gwiezdnych Wojen, zwyczajnie temat się przejadł i po za mieczami świetlnymi, niewiele porusza to wyobraźnię. Do tego nowa trylogia, ograbiła ten Cykl z mroku. Dlatego miłym zaskoczeniem jest ten cykl komiksowy. Han Solo razem Leią, odnajdują Luka który - stoi na krawędzi ciemnej strony mocy. Imperium się odradza i pojawia się mrok (czyli to co powinno być w tym cyklu standardem), zdecydowanie zakończenie, było świetne. Sam pomysł.... Zdecydowanie fabuła lepsza i oryginalniejsza niż, ten prequel filmowy do Gwiezdnych Wojen.

TheMacieks | 2016-05-12
książek: 2097