Meteoryt

Barbara Włodarczyk
Meteorite Strike
meteoryt
Marysia_1109

Powieść SF, w której zderzają się ze sobą nadprzyrodzone siły, spisek i konspiracja. Meteoryt uderzył w ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus. Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają u siebie dziwne efekty uboczne - zdolności parapsychologiczne. To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej mięszynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury...

Meteoryt uderzył w ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus.

Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają u siebie dziwne efekty uboczne - zdolności parapsychologiczne. To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej mięszynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury laboratoryjne. Uczyniła to już z innymi schwytanymi - niezwykłymi dziećmi, które potrafią za pomocą własnego umysłu zapanować nad ogniem, stworzyć burzę czy rozerwać stal.
Mają szansę pokonać HYDRĘ... pod warunkiem, że będą współpracować.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl

• Arystokratka w ukropie
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Linia serc
  • Zazdrośnice
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

7,8 (5 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,57 (21 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Sara | 2015-03-04

Uwielbiam tego typu powieści i ta była moim zdaniem całkiem niezła. Koniec rokuje dobrze :3

Zee | 2014-07-29
Przeczytana: 17 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sara i Robert Williams po śmierci matki lecą do Australii pod opieką ojca, którego nie widzieli od 8 lat. Nie są dla niego mili, bo nadal pamiętają o tym, że to on opuścił matkę i ich, a teraz los skazał ich na jego towarzystwo.
Tuż nad Australią pod koniec lotu samolot wpada w turbulencje, a wiadomości lokalne donoszą o meteorycie, który uderzył w centralną część kraju. Jako następstwo w powietrze wzbiła się ogromna chmura pyłu z pustyni.
Kapitanowi udaje się posadzić maszynę awaryjnie na piachu. Daniel, ojciec Sary i Roberta na siłę wyciąga ich z samolotu pomimo szalejącej wokół burzy. Samolot wybucha.
Następnego dnia rano trójka rozbitków wraca na miejsce katastrofy i znajduje ludzi, którzy po prostu śpią, bez ruchu jakby byli martwi. Wirus śpiączki niezmiernie szybko przenosi się z człowieka na człowieka kładąc ich do snu za jednym dotknięciem.
Jedyną szansą na ratunek jest ucieczka z miejsca katastrofy, jak najszybsza ucieczka. Ale czy zdążą, czy wrogiem są obcy gdzieś z...

Agata | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

Książka ciekawa, bardzo szybko się ją czyta. Nie jest monotonna, akcja jest wartka i ogólny pomysł bardzo ciekawy. Serdecznie polecam tym którzy mają ochotę na chwilę relaksu.

diuresin | 2011-08-30
Przeczytana: lipiec 2011

Tę książkę polecam głównie dla osób w wieku 10-12 lat. Bardzo dobry pomysł, ale słabo wykorzystany. Czekam na kolejną część, może akcja się rozwinie.

Renia2119 | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Rządowe plany stworzenia armii superżołnierzy pojawiają się co kilkadziesiąt lat w różnych rejonach naszego globu. Bojkotowane ze względu na etyczną stronę przedsięwzięcia i możliwą eliminację jednostek słabszych, budzą sprzeczne emocje i – jak na razie – oficjalnie nie są potwierdzone przez służby wywiadowcze. Czy jednak cisza na tym polu rzeczywiście oznacza, że zaniechano stworzenia armii doskonałej, zdolnej poradzić sobie z najlepiej nawet uzbrojonym przeciwnikiem i stanąć do walki z przewyższającym ją liczebnie wrogiem? Kto wie, co dziać się może w tajnych laboratoriach różnych krajów? Kto wie, co kryje się za masowo znikającymi ludźmi?
Próbę odpowiedzi na te pytania podejmuje A.G.Taylor w kontrowersyjnej i bulwersującej powieści „Meteoryt”. Opublikowana nakładem wydawnictwa Akapit Press książka jest adresowana do młodego czytelnika, choć jestem przekonana, że niejeden zwolennik spiskowych teorii dziejów zainteresowany tajnymi rządowymi projektami, również znajdzie w lekturze...

ALI | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

O książce: Meteoryt uderzył w Ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus. Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają u siebie dziwne efekty uboczne - zdolności parapsychologiczne. To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej międzynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury laboratoryjne, tak jak uczyniła to już z innymi schwytanymi - niezwykłymi dziećmi, które potrafią za pomocą własnego umysłu zapanować nad ogniem, stworzyć burzę lub rozerwać stal.Tylko pod warunkiem że będą współpracować, mają szansę pokonać HYDRĘ...

Fabuła opowiada o dwójce dzieci Sarze i Robercie którzy po uderzeniu meteorytu odkrywają w sobie niezwykłe moce, z tego powodu stają się celem Hydry międzynarodowej agencji na usługach rządu która zamierza wykorzystać ich moc w niegodziwych celach. Sara i Robert uciekają, lecz po pewnym czasie postanawiają zebrać wszystkie niezwykłe dzieci i wraz z nimi zniszczyć hydrę. Akcja jest dość monotonna a przyspiesza dopiero pod...

fierce | 2012-01-06
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Niektóre momenty naciągane, lekko żałosne, ale wiadomo - zdarza się. Podobna do 'Wizji w mroku'

Ismae | 2013-11-03
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Książka pod względem fabuły dobra, jednak bohaterowie są nieco słabi.
5/10

Wikki | 2015-08-17