Meteoryt

Wydawnictwo: Akapit Press
Meteorite Strike
meteoryt
Marysia Bijak

Powieść SF, w której zderzają się ze sobą nadprzyrodzone siły, spisek i konspiracja. Meteoryt uderzył w ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus. Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają u siebie dziwne efekty uboczne - zdolności parapsychologiczne. To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej mięszynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury...

Meteoryt uderzył w ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus.

Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają u siebie dziwne efekty uboczne - zdolności parapsychologiczne. To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej mięszynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury laboratoryjne. Uczyniła to już z innymi schwytanymi - niezwykłymi dziećmi, które potrafią za pomocą własnego umysłu zapanować nad ogniem, stworzyć burzę czy rozerwać stal.
Mają szansę pokonać HYDRĘ... pod warunkiem, że będą współpracować.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl

karpatkadobra | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

Psychokineza, Pirokineza, Perswazja lub manifestacja żywiołami: ogniem, wodą, atmosferą i wiele innych atrybutów to codzienność świata science-fiction. To coś nieustannie kojarzonego z super-bohaterami i ich przeciwnikami, którzy od razu przywołują na myśl wielkie Uniwersa, które je tworzą, a Marvel czy DC to właśnie te najbardziej znane. Odkąd ludzie zaczęli interesować się tym co nieznane, zgłębiać co raz bardziej ludzką naturę, naszą psychikę, fizjologię oraz metafizyczne miejsce we Wszechświecie, pojawiła się i rozprzestrzeniała na całe kontynenty koncepcja "umysłu ponad materią". Co by było gdyby naukowcy odkryli substancję, która po wstrzyknięciu do organizmu ludzkiego wychwytuje nie wykryty dotąd „uśpiony gen” i aktywuje go powodując natychmiastową mutację ciała, inną, osobniczą dla każdego człowieka? Klucz do kontroli populacji homo sapiens i stworzenia homo superior – rasy nadludzi, tępiącej, jak odciśnięcie buciora na parszywym robactwie swojego gorszego poprzednika? Czy...

Natalia | 2016-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 03 października 2016

Książka zupełnie niewymagająca, pisana językiem bardzo prostym, skierowanym do młodszych czytelników. Mimo to, historia mi się podobała, pomimo tego, że zupełnie przypominała tę z "Mrocznych Umysłów" Alexandry Bracken (nie wiem, co było pierwsze, i która od której ściągnęła, może żadna, nie mam pojęcia, ale motyw dzieci z mocami typu telekineza czy pirokineza lub czytanie w myślach był bardzo podobny w jednej i drugiej książce).

Ogółem "Meteoryt" jest książką przeznaczoną dla młodszych odbiorców w wieku mniej więcej wczesnego gimnazjum czy późniejszej podstawówki, takie odniosłam wrażenie. I pewnie gdybym przeczytała tę powieść kilka lat wcześniej, możliwe, że bardziej by mi sie spodobała. Ale nawet pomimo tego, mile spędziłam przy niej czas.

Nina Grzejdziak | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Lekka, przyjemna książka. Szybko się czyta, nie ma momentów, że książka nudzi. Polecam - jako odskocznię od ciężkich i nudnych tomów. ;)

Zachęcona dość ciekawym opisem i tytułem, bo związanym z jedną z moich ulubionych dziedzin - astronomią, z wielkim zapałem zabrałam się za czytanie "Meteorytu". Okładka może nie wydawała się zachęcająca, za to duża czcionka wewnątrz stała się wybawieniem dla moich oczu. Tak, niewątpliwie była to lektura, którą łatwo mi się czytało.

Już na początku z czymś książka zaczęła mi się kojarzyć. Ma w sobie coś z "Więźnia labiryntu", "Mrocznych umysłów", "X-mena"... tylko z jednym "ale" - jest banalnie napisana i wydaje się przeznaczona dla dzieci z podstawówki. Niestety, ale da się to już zauważyć na samym początku, poprzez rozmowy dwójki głównych bohaterów - Sary i Roberta.

Jeśli już o bohaterach mowa, to niestety znów muszę się pożalić. Baaaardzo stereotypowi - czarno-biali. Jakby autorowi nie chciało się stworzyć wiarygodnych portretów psychologicznych. Jedyną postacią, która zasługuje na uznanie jest Sara - młoda aczkolwiek silna i pewna siebie bohaterka. Odwalała kawał dobrej...

Sara de_Leganto | 2015-03-04

Uwielbiam tego typu powieści i ta była moim zdaniem całkiem niezła. Koniec rokuje dobrze :3

Zee | 2014-07-29
Przeczytana: 17 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sara i Robert Williams po śmierci matki lecą do Australii pod opieką ojca, którego nie widzieli od 8 lat. Nie są dla niego mili, bo nadal pamiętają o tym, że to on opuścił matkę i ich, a teraz los skazał ich na jego towarzystwo.
Tuż nad Australią pod koniec lotu samolot wpada w turbulencje, a wiadomości lokalne donoszą o meteorycie, który uderzył w centralną część kraju. Jako następstwo w powietrze wzbiła się ogromna chmura pyłu z pustyni.
Kapitanowi udaje się posadzić maszynę awaryjnie na piachu. Daniel, ojciec Sary i Roberta na siłę wyciąga ich z samolotu pomimo szalejącej wokół burzy. Samolot wybucha.
Następnego dnia rano trójka rozbitków wraca na miejsce katastrofy i znajduje ludzi, którzy po prostu śpią, bez ruchu jakby byli martwi. Wirus śpiączki niezmiernie szybko przenosi się z człowieka na człowieka kładąc ich do snu za jednym dotknięciem.
Jedyną szansą na ratunek jest ucieczka z miejsca katastrofy, jak najszybsza ucieczka. Ale czy zdążą, czy wrogiem są obcy gdzieś z...

Agata | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

Książka ciekawa, bardzo szybko się ją czyta. Nie jest monotonna, akcja jest wartka i ogólny pomysł bardzo ciekawy. Serdecznie polecam tym którzy mają ochotę na chwilę relaksu.

diuresin | 2011-08-30
Przeczytana: lipiec 2011

Tę książkę polecam głównie dla osób w wieku 10-12 lat. Bardzo dobry pomysł, ale słabo wykorzystany. Czekam na kolejną część, może akcja się rozwinie.

Qulturasłowa | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Rządowe plany stworzenia armii superżołnierzy pojawiają się co kilkadziesiąt lat w różnych rejonach naszego globu. Bojkotowane ze względu na etyczną stronę przedsięwzięcia i możliwą eliminację jednostek słabszych, budzą sprzeczne emocje i – jak na razie – oficjalnie nie są potwierdzone przez służby wywiadowcze. Czy jednak cisza na tym polu rzeczywiście oznacza, że zaniechano stworzenia armii doskonałej, zdolnej poradzić sobie z najlepiej nawet uzbrojonym przeciwnikiem i stanąć do walki z przewyższającym ją liczebnie wrogiem? Kto wie, co dziać się może w tajnych laboratoriach różnych krajów? Kto wie, co kryje się za masowo znikającymi ludźmi?
Próbę odpowiedzi na te pytania podejmuje A.G.Taylor w kontrowersyjnej i bulwersującej powieści „Meteoryt”. Opublikowana nakładem wydawnictwa Akapit Press książka jest adresowana do młodego czytelnika, choć jestem przekonana, że niejeden zwolennik spiskowych teorii dziejów zainteresowany tajnymi rządowymi projektami, również znajdzie w lekturze...

ALI | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

O książce: Meteoryt uderzył w Ziemię, rozprzestrzeniając śmiertelny wirus. Są tysiące ofiar. Ocaleni Sara i Robert odkrywają u siebie dziwne efekty uboczne - zdolności parapsychologiczne. To powoduje, że stają się celem HYDRY, niebezpiecznej międzynarodowej agencji, która z determinacją próbuje zrobić z nich szczury laboratoryjne, tak jak uczyniła to już z innymi schwytanymi - niezwykłymi dziećmi, które potrafią za pomocą własnego umysłu zapanować nad ogniem, stworzyć burzę lub rozerwać stal.Tylko pod warunkiem że będą współpracować, mają szansę pokonać HYDRĘ...

Fabuła opowiada o dwójce dzieci Sarze i Robercie którzy po uderzeniu meteorytu odkrywają w sobie niezwykłe moce, z tego powodu stają się celem Hydry międzynarodowej agencji na usługach rządu która zamierza wykorzystać ich moc w niegodziwych celach. Sara i Robert uciekają, lecz po pewnym czasie postanawiają zebrać wszystkie niezwykłe dzieci i wraz z nimi zniszczyć hydrę. Akcja jest dość monotonna a przyspiesza dopiero pod...