Marzenia kobiety

Tłumaczenie: Magdalena Ciszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia i wiara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Dreams of a Woman. God's plan for fullfilling your dreams
978-83-70-33-637-0
kobieta, marzenia, wiara, psychologia
religia

Pragnienia istniały w nas odkąd pamiętamy: by być piękną, żeby być panna młodą, matką, uwielbianą córką i by mieć prawdziwą przyjaciółkę. Ale dla wielu z nas życie przyszykowało coś innego - pisze Sharon Jaynes. Autorka rzuca nam wyzwanie, by odkurzyć nasze nadzieje i znów odważyć się marzyć - pod okiem Boga. Książka ta jest skierowana zarówno do pań, które przytłoczone szarością życia,...

Książka ta jest skierowana zarówno do pań, które przytłoczone szarością życia, przestały już wierzyć w realizacje swoich marzeń, jak i do młodych kobiet, które jeszcze liczą na spełnienie się marzeń po ich myśli.

Czytając poszczególne rozdziały przeżywamy jakby katharsis, od szarości naszego życia do rozczulenia nad miłością Boga. Poprzez pomysłowe, współczesne podejście do przypowieści biblijnych, jak i szczere wyznania i rozmyślania autorki, niejednokrotnie można doświadczyć dobrej zabawy i głębokiego wzruszenia.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=668

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=668

jasminowa | 2014-11-30
Przeczytana: listopad 2014

Kobieto, jeśli myślisz, że nikt nie rozumie Twoich pragnień, spróbuj przeczytać tę książkę. Jestem świadoma, że nie każdemu przypadnie do gustu - podrzuciła mi ją przyjaciółka, która jednak nie przebrnęła przez nią. Jaynes prezentuje kilka grup marzeń każdej dziewczynki, nastolatki, matki czy żony i choć zakrawa to na generalizowanie w tak czułej materii, jaką jest wnętrze kobiety, zgodzę się z autorką co do istnienia tych pragnień. Dodatkowo pisarka podpiera się wypowiedziami innych pań, co może jeszcze bardziej zbliżać ku jej zdaniu. Dalej autorka przedstawia kilka kobiet, których historie znalazły się w Starym Testamencie oraz proponuje, czego możemy się od nich nauczyć - w końcu czemu nie korzystać z doświadczenia innych? Jaynes pisze także o różnych rodzajach marzeń i nie chodzi mi tu o skonkretyzowane chęci, jak np. zostanie lekarzem i przygarnięcie psa, ale o marzeniach rozwianych, przerwanych i odzyskanych. Ile razy kobiety porzucały swoje pragnienia, bo "przecież to...

Septienna | 2015-06-15

Nie porywa, jednak daje iskierkę nadziei i motywacji.

wodniczek | 2013-04-01
Przeczytana: maj 2010

Przeczytałam kilka książek o kobietach i ta wydaje mi się jedną z nudniejszych.

Marzena | 2014-03-15
skryc | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2013, Dla ducha
Przeczytana: 27 lipca 2013
skylark | 2013-05-02
Karola | 2012-11-18
Asia | 2012-07-03
Na półkach: Przeczytane, BRANŻOWE ;)
Agnieszka | 2012-04-11
Przeczytana: 2010 rok