Z archeologią za pan brat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-0361-1
archeologia
historia
Wilczek

Niniejsza książka jest próbą przedstawienia archeologii taką, jaką jest dzisiaj, z ujawnieniem dziejów, metod badawczych, powiązań z innymi dyscyplinami i ujawnieniem jej społecznej roli. Myślę, że my, archeologowie, jesteśmy winni poważną, obszerną informację tym wszystkim, którzy współpracując z nami, pragną być z archeologią za pan brat.

Przed rozpoczęciem roku akademickiego wypożyczyłam ze skromnej biblioteki miejskiej wszystkie książki na temat archeologii i z nich wszystkich ta była najbardziej przydatna. Żadnego bajania o kosmitach czy Atlandydzie, każdy kogo ciągnie do archeologii powinien zapoznać się z książką, bo idealnie wprowadza w temat.

Łukasz Lelonek | 2011-10-12
Na półkach: Przeczytane, Naukowe

Dla wielu studentów książka jest prawdziwym koszmarem a zarazem najskuteczniejszym lekiem na bezsenność. Ja jednak książkę wspominam bardzo dobrze.
Żaden archeolog ani miłośnik grzebania w ziemi nie ma prawa jej nie znać.

VedVid | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Archeologia