Kwoka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bajki Dla Malucha". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
Arek

Bajki dla malucha to seria najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, które niezmiennie od lat uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci jak i rodziców, którzy przypomną sobie lata swojego dzieciństwa.

źródło opisu: www.sefer.pl

źródło okładki: inbook.pl

Kiti | 2013-07-05

Jan Brzechwa to autor książek dla dzieci. Jego opowieść pt. ,,Kwoka” czytałam już w dzieciństwie, jednak nie skojarzyłam tego faktu szybciej.

Pewna kwoka zaprosiła swoich gości, aby nauczyć ich dobrego wychowania. Zwierzęta jednak nie zachowywały się do końca przykładnie, przewracały rzeczy, brudziły. Kura postanowiła dać im nauczkę…

Książeczkę czytałam, gdy sama byłam mała, jednak jakoś zupełnie o niej zapomniałam. Wydaje mi się jednak, że wydanie wydawnictwa Skrzat jest o wiele bardziej kolorowe i ładniejsze.

Literki duże, wyraziste, kolorowe. Obrazki bardzo ładne. Mi bardzo się podobały i cieszę się, że mogłam sobie przypomnieć treść ,,Kwoki”.

Autor starał się poruszyć problem dobrego wychowania. Zazwyczaj jest tak, że wady zauważamy tylko o innych osób, natomiast sami myślimy, że jesteśmy krystaliczni. Nie zawsze jednak tak jest! Warto czasem zastanowić się nad własnym zachowaniem, a nie wytykać błędy innym.

Nie żałuję, że postanowiłam wymienić się za tą pozycję. Z...

domka14 | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

wierszyk uczący dobrego zachowania - każda mama powinna go przeczytać swojemu dziecku

Najukochańsza bajka mojego siostrzeńca :)

mclena | 2016-12-08
Na półkach: 2016 ✔, Przeczytane