Księga fundacji

Tłumaczenie: Henryk Piotr Kossowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka karmelitańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Libro de las fundaciones
83-7305-226-0
duchowość, wiara, Bóg
religia
Ann

Dział: Pisma Świętych Karmelu Seria: Klasyka karmelitańska Księga fundacji [oprawa miękka] Św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła Teresa z rozbrajającą szczerością i humorem przedstawia kulturę, zwyczaje i pasje Hiszpanów w wieku XVI. Jest to opowieść o jej przygodach i jej sióstr, a także karmelitów bosych podczas zakładania klasztorów Reformy. Księga ukazuje zarówno ogrom pracy św. Teresy nad...

Dział: Pisma Świętych Karmelu
Seria: Klasyka karmelitańska
Księga fundacji [oprawa miękka]
Św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła
Teresa z rozbrajającą szczerością i humorem przedstawia kulturę, zwyczaje i pasje Hiszpanów w wieku XVI. Jest to opowieść o jej przygodach i jej sióstr, a także karmelitów bosych podczas zakładania klasztorów Reformy. Księga ukazuje zarówno ogrom pracy św. Teresy nad stworzeniem odpowiednich warunków do życia charyzmatem karmelitańskim, jak i tęsknotę, by Karmel był przestrzenią ciszy, w której można spotkać miłującego Boga.

źródło opisu: http://www.wkb.krakow.pl/index.php?s=karta&id=479

źródło okładki: http://www.wkb.krakow.pl/index.php?s=karta&id=479

Krzysztof | 2015-05-06
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2015

To drugie dzieło św.Teresy, jakie przeczytałem. W "Księdze życia" opisała m.in. założenie w Avila pierwszego klasztoru karmelitanek odnowionej reguły. Zaś "Księga fundacji" to barwna, soczysta relacja o powstawaniu pozostałych piętnastu klasztorów, jakie dane było św.Teresie założyć w latach 1567-1582. A nie było to łatwe zadanie, dokonywało się pośród wielu przeciwności, czasem wręcz prześladowań. Pięknym językiem Teresa daje temu świadectwo, a w tle maluje obraz Hiszpanii swojej epoki.

pati7776 | 2016-11-24
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione, Religia