Fistaszki - spojrzenie na Ewangelię

The Gospel According to Peanuts
83-7146-115-1
religia
Snoopy

Oddajemy Państwu do rąk niezwykłą książkę Roberta L. Shorta. Autor szuka, w świecie kultury popularnej, nośników zdolnych udźwignąć ciężar ewangelicznych treści. Czyni to na przykładzie Fistaszków, komiksu rozgrywającego się wśród amerykańskich dzieci. W jego ujęciu Fistaszkowe historie, dotyczące Wiary, Miłości, Nadziei mają swoje ukryte źródło. Jest nim życie i nauczanie Jezusa Chrystusa,...

W jego ujęciu Fistaszkowe historie, dotyczące Wiary, Miłości, Nadziei mają swoje ukryte źródło. Jest nim życie i nauczanie Jezusa Chrystusa, spisane w Ewangeliach. Nurt ewangeliczny przenika, zdaniem autora, wszystkie wybitniejsze dzieła sztuki od Szekspira, poprzez Grahama Greena, po Eliota, by poprzestać na tradycji literatury angielskiej. Umieszczenie w nim Szhulza z jego komiksem - właśnie z Fistaszkami - dowodzi odwagi i wyobraźni autora a równocześnie wychodzi naprzeciw duchowi czasu. Książka stawia, na przykładzie komiksu, doniosłe zadania sztuce popularnej i pokazuje sposób podejścia do niej.

Zapoznanie się z tą pozycją da Państwu zarówno oręż w poszukiwaniu wartości chrześcijańskich, jak i odkryje niepowtarzalny fistaszkowy humor.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.allegro.pl