Kto zabija człowieka .... :najgłośniejsze procesy o morderstwa w powojennej Polsce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sygnały". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prawnicze
9788321904696
procesy, morderstwa, powojenna, polska
historia
katalvi

źródło okładki: http://img.bazarek.pl/168131/12371/1988652/4193520514d36007d19654.jpg

Katarzyna | 2014-05-02
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Książka dla ludzi, których ciekawi los morderców w powojennej Polsce. Czytając książkę dowiadujemy się co człowiek jest w stanie zrobić. Niekiedy dla nas jest to niewyobrażalne. Mnie osobiście zapadł jeden z bohaterów książki - Wencel. Człowiek który gdzieś podświadomie wiedział, że jest nic nie wart, że czyni tylko zło. Jak sam o sobie mówił "chwast został wyrwany". Polecam

Annaleksandra | 2015-05-23

Książka raczej dla fanów tego typu klimatów. Opisuje 14 historii seryjnych ale też pojedynczych morderstw.Niektóre historie są bardziej inne mniej ciekawe. Na mnie ogromne wrażenie zrobiły 2 historie: jedna opowiadająca o mordzie na rodzinie Kalitów ( nawet uroniłam łzę) oraz wywiad z krakowskim seryjnym mordercą karolem Kotem. Polecam!

meduzek | 2017-03-16
Przeczytana: 10 marca 2017

Książka stanowi całkiem ciekawy zarys spraw o zabójstwa. Każdy rozdział przedstawia jedną sprawę i jednego sprawcę (rzadziej grupę sprawców). Niektóre historie są spektakularne, mroczne i krwawe, inne zaś wydają się dość hm... skromne - dlatego dziwić może zestawienie obok siebie Karola Kota i Syweriusza Zdanowicza - być może ten ostatni siłą PeeReLowskiej ideologii znalazł się w książce.
Najciekawsze rozdziały są te, w których sprawcy wypowiadają się sami o swoich "dokonaniach" - choć i tak nie dają one odpowiedzi na pytanie: "co spowodowało, że (mniej lub bardziej) przykładni mężowie, synowie, sąsiedzi postanowili mordować?".

Herr_Mannelich | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Książka budzi skrajne emocje - raz się nienawidzi, a raz współczuje.

BartłomiejNieBartosz | 2013-05-14
Przeczytana: 2012 rok

Autor bardzo ciekawie wykładał mi kryminalistykę i dlatego postanowiłem zapoznać się z tą pozycją. Książka jest interesująca, ale nie jest ciekawie napisana. Historie są ciekawe, zabójstwa przerażające, śledztwa trudne i mozolne. Książka zawiera suche fakty. Autor nie jest pisarzem, więc nic nie upiększa, nie ocenia, nie dodaje nic od siebie. Ot, 997 w postaci książki.

Maciej Nowacki | 2015-03-02
Przeczytana: 01 marca 2015

mocna, skrajne emocje, raz rozumiesz , współczujesz a raz potępiasz.
Dziś już nie ma kary śmierci, czy dobrze ?

Nieszczególny | 2016-02-02

Bardzo ciekawy pozycja, chociaż raczej dla "wielbicieli" takich historii.

Betka | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Trudno mi ocenić tą pozycję - zbyt straszna i prawdziwa.

Weronika | 2017-03-07
Przeczytana: 15 lutego 2017