Skorpion: Święta dolina / Skarb świątyni

La Vallée sacrée / Le Trésor du Temple
skorpion, marini, watykan, papież
komiksy
Camillos

Podwójny album o przygodach awanturnika Skorpiona, wplątującego się w międzynarodową aferę, związaną z odszukaniem krzyża, na którym umarł święty Piotr. Razem z towarzyszami dociera do południowej Turcji, gdzie ma nadzieję odnaleźć nie tylko krzyż, ale też skarb templariuszy. Jednak wszystko okazuje się znacznie bardziej skomplikowane. W tym albumie mamy pościg, walkę, dawne wierzenia, które chwilami zdają się przeradzać w czary, ostatniego krzyżaka oraz zdradliwe podziemia starożytnych świątyń, niczym z filmów o Indiana Jonesie. Znakomita rozrywka dla miłośników wielkiej przygody i zapomnianych tajemnic.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skorpion/5-6

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skorpion/5-6,okladka