Stosunki polsko - niemieckie 1937 - 1939

Wydawnictwo: Von Borowiecky
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
mythirdhouse

Praca dotyczy polityki Józefa Becka względem Niemiec. Autor uznał kurs obrany przez premiera za prawidłowy.
Opracowane z mało znanych dokumentów z archiwów alianckich, niemieckich i polskich.

źródło opisu: opis autorski

mythirdhouse | 2011-04-26

Książka, jak sam tytuł wskazuje, mówi o polityce zagranicznej prowadzonej przez Józefa Becka w latach 1937 - 1939. Napisana jest bardzo przystępnym językiem, dlatego znajdzie uznanie również u tych, którzy historią zajmują się jedynie amatorsko. Ja przeczytałam tą pozycję, ponieważ zostałam niejako zmuszona ;), ale nie żałuję i czytałam z przyjemnością, bo mimo z pozoru ciężkiej treści jest to wciągająca lektura. Nic dziwnego, gdyż polska polityka zagraniczna w latach 30. miała niezwykle interesujący i pełen kontrowersji charakter.

lfc_1892 | 2017-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2017