Sławomir Marzec

Urodził się w 1962 w Lublinie. W 1986 ukończył warszawską ASP w pracowni malarstwa S. Gierowskiego. Zrobił aneks do dyplomu w pracowni R. Winiarskiego. Studiował następnie w Kunstakademie w Düsseld... Urodził się w 1962 w Lublinie. W 1986 ukończył warszawską ASP w pracowni malarstwa S. Gierowskiego. Zrobił aneks do dyplomu w pracowni R. Winiarskiego. Studiował następnie w Kunstakademie w Düsseldorfie, w pracowni form przestrzennych G. Ueckera. Od 1988 wykłada na warszawskiej ASP, a także jest profesorem Instytutu Architektury Krajobrazu KUL. W połowie lat 80-tych wystawiał z ugrupowaniem zwanym "Pracownia Winiarskiego", zajmował się wtedy malarstwem abstrakcyjnym, nawiązującym do neoekspresjonizmu. Tworzy również formy rzeźbiarskie.

Sławomir Marzec jest artystą wizualnym, autorem ponad 60 wystaw indywidualnych, Często publikuje także teksty z pogranicza krytyki i teorii sztuki.
Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: CSW Zamek Ujazdowski Warszawa, Museum Modern Art Hunfeld, Galerii`72 Muzeum Okręgowe Chełm, BWA Sandomierz, CRP Orońsko, Art/Omi Foundation USA.

źródło opisu: http://www.artinfo.pl/?pid=events&id=17343&lng=1

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Sztuka polska 1993-2014
Sztuka polska 1993-2014
Sławomir Marzec

8 (1 ocen i 0 opinii)
Sztuka polska 1993-2014
Książka ta jest zbiorem recenzji poprzedzonym krytyczną analizą sloganów kształtujących krytykę artystyczną ostatniego okresu. Autor podważa monopol artworld (środowiska kuratorów, krytyków etc.) na r...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
Wszystko czyli obraz i obrazy
Wszystko czyli obraz i obrazy
Sławomir Marzec

7 (1 ocen i 0 opinii)
Wszystko czyli obraz i obrazy
Książka ta jest dość nietypowa, stanowi bowiem rodzaj rozbudowanego autokomentarza artysty do jednego cyklu obrazów, a nawet do jednej wystawy (BWA Lublin w czerwcu 2012). Staje się to pretekstem do u...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
2
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd