Bogdan Kościk

Mgr inż. rolnictwa (1971), dr nauk rolniczych AR w Lublinie (1982), dr hab. nauk rolniczych AR w Lublinie (1993), profesor tytularny (2002). Kierownik Zakładu Technologii Produkcji Roślinnej (1... Mgr inż. rolnictwa (1971), dr nauk rolniczych AR w Lublinie (1982), dr hab. nauk rolniczych AR w Lublinie (1993), profesor tytularny (2002). Kierownik Zakładu Technologii Produkcji Roślinnej (1995-2004),
Kierownik Zakładu Produkcji Roślinnej i Agrobiznesu (2004-nadal).
Odbył liczne staże naukowe, m. in. w USA, Grecji oraz Wielkiej Brytanii. Autor lub współautor 11 strategii dla gmin i 5 programów w ramach strategii rozwoju woj. lubelskiego oraz programu zachowania i rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Po- siada duże doświadczenie praktyczne i teoretyczne w wykorzystaniu biomasy na cele energetycz- ne (zakładanie plantacji energetycznych, przetwarzanie biomasy na cele energetyczne, ekonomika produkcji biomasy na cele energetyczne). Koordynator ogólnopolskiego projektu szkoleniowego dofinansowanego przez MRiRW pn. "Wdrażanie nowych technologii w zakresie wykorzystania produktów roślinnych jako materiału energetycznego". Posiada bogate doświadczenie w doradz- twie z zakresu przedsiębiorczości powstałe zarówno w wyniku badań naukowych, w trakcie "uspo- łeczniania" strategii rozwoju, jak też i szkoleń. Przydatne w tym temacie były doświadczenia zdo- byte w USA, gdzie opracował "Program zachowania i rozwoju przedsiębiorczości", który później dostosował do warunków polskich oraz praca doradcy w ramach KSU.
Zaangażowany w przygotowywanie wniosków do funduszy strukturalnych oraz realizację projektów polskich (ARiMR, MRiRW) i międzynarodowych, Phare Spójność Społeczno- Gospodarcza, Socrates Grundtvig 2 i Minerva, PAUCI.
W swoim dorobku posiada 262 publikacje, w tym 85 oryginalnych opublikowanych prac twórczych i 3 podręczniki. Promotor zakończonego przewodu doktorskiego oraz 18 prac magisterskich. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa, Polskiego Towarzystwa Biomasy, Polskiego Towarzystwa Naukowego Nieruchomości, Rady Wschodniego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Zamościu (przewodniczący). Założyciel i pierwszy lider Zamojskiego Porozumienia na Rzecz Rozwoju i Zatrudnienia. Otrzymał nagrodę Rektora Akademii Rolniczej w Lublinie oraz został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jego hobby to: podróże, łowiectwo, muzyka.

źródło opisu: http://old.wnr.up.lublin.pl/podstrony/historia/25lat/ksiega/jednostki_INR/agrobiznes/koscik.htm

źródło zdjęcia: http://old.wnr.up.lublin.pl/podstrony/historia/25lat/ksiega/jednostki_INR/agrobiznes/koscik_t.jpg

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Rośliny energetyczne
Rośliny energetyczne
Bogdan Kościk

0 (0 ocen i 0 opinii)
Rośliny energetyczne
Praca została podzielona na 9 rozdziałów, zaczynając od problematyki ogólnej, a kończąc na technologiach uprawy poszczególnych gatunków i finansowaniu tych przedsięwzięć. W pierwszym rozdziale są omów...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd