Jan-Philipp Sendker

Dziennikarz „Sterna”, wieloletni korespondent w USA i w Azji, miał duże oczekiwania, kiedy jego debiutancka powieść Sztuka słyszenia bicia serca została opublikowana w Niemczech w 2002 roku. „Marzę, ż... Dziennikarz „Sterna”, wieloletni korespondent w USA i w Azji, miał duże oczekiwania, kiedy jego debiutancka powieść Sztuka słyszenia bicia serca została opublikowana w Niemczech w 2002 roku. „Marzę, że sprzeda się 60 000 twardej oprawy w dwa tygodnie” – żartował. Sprzedało się… 6000. Książka nie miała reklamy ani recenzji. Ale stał się cud: ludzie zaczęli ją kupować. Zakochiwali się w niej i opowiadali innym. Księgarze rekomendowali ją swoim czytelnikom. To jedna z nielicznych książek, jakie mogę polecić każdemu klientowi i każdej klientce bez względu na ich wiek i upodobania literackie – mówili.

W ciągu pierwszego roku trzykrotnie ją wznawiano. Zaczęły ją zauważać wielkie sieci księgarskie – bo czytelnicy wciąż o nią pytali. Wkrótce twarda oprawa osiągnęła 150 000 egzemplarzy, a miękka ponad 400 000. Dziś już w samych Niemczech przekracza 1 000 000 egzemplarzy.

Dziesięć lat później Sztuka słyszenia bicia serca to międzynarodowy bestseller. Została kupiona - co bardzo rzadkie dla niemieckiej literatury - przez prestiżowe wydawnictwa w 14 krajach. W lutym 2012 roku została uznana przez Amazon za jedną z najlepszych powieści – jako jedyna wśród prozy obcej! Oprah Winfrey polecała ją jako jedną z najlepszych powieści lata 2012.

Dziś Jan-Philipp Sendker, wielbiciel Murakamiego, Yu Hua, Isabel Allende i Marqueza, jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy niemieckich. Wydał też trylogię (Chinese Trilogy).

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/autor/771/sendker-jan-philipp

źródło zdjęcia: http://artofhearingheartbeats.com/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Am anderen Ende der Nacht
Am anderen Ende der Nacht
Jan-Philipp Sendker

5 (1 ocen i 0 opinii)
Am anderen Ende der Nacht
Eine bewegende Geschichte über die Macht der Liebe, die Angst des Verlustes und die Kraft der Menschlichkeit Auf einer Chinareise erleben Paul und Christine einen Albtraum: Ihr vierjähriger Sohn w...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 5 (1 głos)
Sztuka słyszenia bicia serca
Sztuka słyszenia bicia serca
Jan-Philipp Sendker

7,7 (368 ocen i 93 opinii)
Sztuka słyszenia bicia serca
Najważniejsza książka o bezwarunkowej miłości ostatnich dziesięcioleci. Jedna z najgłośniejszych powieści o miłości ostatnich dekad. Ta książka to najwspanialszy literacki hołd na cześć miłości. Świat...
czytelników: 1017 | opinie: 93 | ocena: 7,7 (368 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
451
552
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (6)

Czytelnicy (451)

Cytaty tego autora (24)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd