Sztuka słyszenia bicia serca

Tłumaczenie: Adrian Tomczyk
Cykl: Sztuka słyszenia bicia serca (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Das Herzenhören (ang. The Art of Hearing Heartbeats)
Ag2S

Najważniejsza książka o bezwarunkowej miłości ostatnich dziesięcioleci. Jedna z najgłośniejszych powieści o miłości ostatnich dekad. Ta książka to najwspanialszy literacki hołd na cześć miłości. Światowy bestseller przetłumaczony na 35 języków! Myślę, że to niecyniczna książka w bardzo cynicznych czasach. – Jan-Philipp Sendker Bez względu na to, czego bym nie powiedziała, wydaje się...

Najważniejsza książka o bezwarunkowej miłości ostatnich dziesięcioleci.
Jedna z najgłośniejszych powieści o miłości ostatnich dekad.
Ta książka to najwspanialszy literacki hołd na cześć miłości.
Światowy bestseller przetłumaczony na 35 języków!

Bez względu na to, czego bym nie powiedziała, wydaje się niemożliwym ująć absolutną magię tej książki. Nawiedza jak zaklęcie i przetrwa wszystko – jak miłość. – Caroline Leavitt, bestsellerowa autorka „New Yorki Timesa”.
Magiczna… To historie tego pokroju uświadamiają nam, jak ważne jest nasze życie. Cóż za wspaniały prezent! – „Huffington Post”
Magiczna opowieść, która zawładnie waszą wyobraźnią – „My Weekly”

DWA KONTYNENTY, DWIE KULTURY, DWIE FILOZOFIE ŻYCIA, DWA SYSTEMY WARTOŚCI.
PRAWDZIWA MIŁOŚĆ ISTNIEJE. TA KSIĄŻKA TO NAJLEPSZY NA TO DOWÓD.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/327

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/327

Kiwi_Agnik | 2015-11-29
Przeczytana: 27 listopada 2015

"Największym skarbem człowieka są myśli jego serca"

Piękna, magiczna i zmysłowa książka pełna samotności, miłości, wrażliwości i wartości.
Język powieści bardzo wysmakowany i subtelny, autor przedstawił uczucia każdego bohatera oddzielnie, dzięki czemu żadna postaci nie jest nam obca i każdą można polubić.

Opowieść wyjątkowa i niejeden raz zakręciła mi się łezka w oku.

"Nie wszystko, co prawdziwe, da się wyjaśnić, i nie wszystko, co da się wyjaśnić, jest prawdą"

Nic dodać, nic ująć.
Polecam.

czytamcałyczas | 2019-01-24

Okładka
różu za wiele
skąd
prezent od znajomej z LC
skąd
Dla mnie to Mjamna nie Birma.
Ładna,nie co ja gadam.Piękna książka.
O miłośc,dobru i innych rzeczach.Może,to i frazesy.Ale,ludzkie.
A ja lubię krokodyle i miód.

Nina | 2019-04-27
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

Nie potrafię ocenić tej książki. Kiedy zaczęłam czytać pomyślałam sobie "O nie! Kolejny pseudofilozoficzny bełkot! Ja już jestem za stara, żeby dać się złapać na takie bla, bla, bla pretendujące do miana arcydzieła!" Ale się zaparłam i czytałam dalej. I było jak na karuzeli - raz w dół, raz w górę. Raz było tak, że czytałam z zapartym tchem i naprawdę wczuwałam się w losy bohaterów, żeby zaraz potem powrócić na ziemię i znowu zadać sobie pytanie, czy na pewno chcę to kontynuować? I tak aż do końca. Czasami słyszałam bicie serca, czasami to serce przestawało bić na dłuższy moment. Nie jestem również zainteresowana kontynuacją.

kajsa | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Bicie serca...kto z nas wsłuchuje się w jego rytm??? No może w kilku sytuacjach,ważnych momentach dla naszej duszy i ciała.
A czy ktoś z nas posiada dar słyszenia bicia serca innych do tego stopnia,że potrafi określić ich nastrój,myśli,intencje? Chyba nikt.
Jesteśmy stale w biegu,w pogoni za tzw.szczęściem,dobrami tego świata.
Coraz mniej mamy czasu na bliskość,wsłuchanie się w drugiego człowieka.

Książka Jana-Philippa Sendkora to taki piękny przystanek,odpoczynek od pośpiesznej codzienności,konsumpcjonizmu i anonimowości.
Jej bohaterowie,Tim Win i Mi Mi,baśniowa para,jakby nie z tego świata.Dwoje ludzi,których miłość,mimo wieloletniej rozłąki i oddalenia, nie straciła na sile,nie poddała się.Była najważniejsza,pewna i trwała.

Powieść to także inne spojrzenie na niepełnosprawność.Nie ma w niej biednych,pokrzywdzonych ludzi, którzy zasługują na współczucie.Wręcz przeciwnie,bohaterowie książki to ci spośród nas bardziej wrażliwi,pogodzeni z własnymi ograniczeniami,potrafiący każdą...

Sięgnęłam po tę książkę skuszona nie jak zwykle piękną okładką, ale tytułem. I tak oto dostałam w darze przepiękną, nieco baśniową i melancholijną opowieść, której magia i pozytywna energia napełnila mnie jakimś takim spokojem i radością. I chociaż jest to opowieść o miłości, to daleko jej do ckliwych romansideł. Z drugiej strony nie jest też pompatyczna, bez wielkich słów do przemyśleń. Cała jej magia kryje się w prostocie, sile spokoju i takim właśnie niezwykle pozytywnym ładunku emocjonalnym. Dla mnie ta książka była jak balsam dla duszy.

książek: 1914
keys | 2013-04-19
Przeczytana: kwiecień 2013

Przepiękna, pełna magii opowieść o życiu i sile miłości.
To nie tani romans ani wyciskacz łez. Z jednej strony smutna historia dwojga ludzi, a z drugiej taka radość życia, ze aż zapiera dech.
Książka daje wiele do myślenia, nie pozwala przejść obojętnie i nie zastanowić się nad swoim życiem, zwłaszcza w dzisiejszej erze konsumpcjonizmu i zabiegania.
"Wysmakowana, cudowna proza, w której świat wszystkich zmysłów ożywa..."
Zgadzam się z tymi słowami i naprawdę gorąco polecam.

czytanienaplatanie | 2019-03-10
Przeczytana: 07 marca 2019

"To, co najważniejsze, pozostaje niewidoczne dla oczu"

Główna bohaterka, Julia, przylatuje do Rangunu, dokąd prowadzi ostatni ślad mogący wyjaśnić zniknięcie jej ojca przed czterema laty. W jego dokumentach odnajduje tajemniczy list miłosny, który jest impulsem do wyjazdu do Birmy.
Nie spodziewa się, że na miejscu pozna ojca, którego zupełnie nie znała. Leciwy Birmańczyk U Ba niespodziewanie zaczepia ją w kawiarni i roztacza opowieść, w którą pragmatyczna Julia nie jest w stanie uwierzyć. Z każdym dniem jednak czuje, że historia ta coraz bardziej przybliża ją do ojca, a w U Ba zaczyna wyczuwać bratnią duszę. Czy odnajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania? A może coś więcej?

Snuta przez starca historia mówi o doświadczonym przez życie chłopcu, Tin Winie, niewidomym sierocie opuszczonym przez matkę, w którym ta widziała zwiastun wszelkich nieszczęść. Chłopiec posiada ponadprzeciętny dar rozpoznawania i wyodrębniania poszczególnych dźwięków. W ten sposób poznaje dziewczynę, Mi...

książek: 2019

„[…] życie do dar. Którym nie wolno nam wzgardzać. Dar pełen zagadek, gdzie cierpienie nierozerwalnie splata się ze szczęściem, i wszelkie usiłowania, aby mieć jedno bez drugiego, są skazane na niepowodzenie.”

„Sztuka słyszenia bicia serca” to debiutancka powieść niemieckiego pisarza Jana-Philippa Sendkera. Na okładce przeczytałam, iż w Niemczech pojawiła się już kontynuacja tej pięknej i wysoce wysmakowanej powieści. Mam nadzieję, że niebawem ukaże się również w Polsce. Czekam z olbrzymią niecierpliwością, gdyż książką wywarła na mnie niebywałe wrażenie, przeniosła mnie do świata magii, zapachów, dźwięków, niesłychanych odgłosów przyrody.

„Sztuka słyszenia bicia serca” to wspaniała powieść, która przywodzi na myśl najpiękniejsze bajki z mojego dzieciństwa, które rozpoczynały się od słów: Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w odległej krainie… Na kilka chwil przeniosłam się do takowej krainy, gdzieś w birmańskiej wiosce, w której żyją ludzie w zgodzie z naturą, według...

BagatElka | 2014-05-17
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2014

Trudno odnaleźć mi słowa aby opisać wszystko co myślę i czuje po przeczytaniu tej książki.Przyłączam się do grona zachwyconych czytelników i odkładam ten tom na moją specjalną półkę aby za jakiś czas powrócić do tego magicznego świata.

Pożyczyłam znajomej,która oszołomiona jak i ja nie mogła usnąć ani zacząć kolejnej książki.Ten piękny język jakim jest napisana zapada głęboko w serce i porusza duszę.

To niezwykła opowieść...

miki24gr | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Mogło by się wydawać, że o miłości napisano już wszystko...A jednak...ta powieść zaskakuje! Opowiada o miłości ponad wszystko w sposób wzruszający, delikatny i przepiękny. Z całego serca zachęcam do lektury!