Sztuka słyszenia bicia serca

Tłumaczenie: Irena Kołodziej
Wydawnictwo: Amber
The Art of Hearing Heartbeats (niem. Das Herzenhören)
Ag2S

Czy można kochać bezwarunkowo? Czy można być tak bezgranicznie szczęśliwym dzięki miłości, choć jest się ciężko doświadczonym przez los? To zdarza się tylko w marzeniach i w bajkach. A jednak… Czytając Sztukę słyszenia bicia serca, wierzy się głęboko, że taka miłość wydarzyła się naprawdę. Opowieść obejmuje siedem dziesięcioleci, od lat 20. do 90. XX wieku, dwa kontynenty, dwie kultury,...

A jednak…

Opowieść obejmuje siedem dziesięcioleci, od lat 20. do 90. XX wieku, dwa kontynenty, dwie kultury, dwie filozofie życia, dwa systemy wartości.

Sławny nowojorski prawnik znika bez śladu w dzień po obronie dyplomu córki. Ani Julia ani jej matka nie rozumieją tajemniczego zaginięcia. Wszelkie próby poszukiwania prowadzą w ślepą uliczkę. Aż pewnego dnia po czterech latach Julia znajduje niewysłany list miłosny, jaki ojciec napisał przed czterdziestu laty do kobiety, o której nigdy nie słyszały.

Pragnąc rozwiązać zagadkę przeszłości ojca, Julia wyrusza do birmańskiej wioski, gdzie mieszkała adresatka listu. Tam usłyszy niewiarygodną opowieść o bezgranicznym zaufaniu i bezmiernym uczuciu – uczuciu bezwarunkowym.

Opowieść, która dowodzi, że miłość naprawdę może przenosić góry.

W ciągu pierwszego roku trzykrotnie ją wznawiano. Zaczęły ją zauważać wielkie sieci księgarskie – bo czytelnicy wciąż o nią pytali. Wkrótce twarda oprawa osiągnęła 150 000 egzemplarzy, a miękka ponad 400 000.

Dziś już w samych Niemczech przekracza milion egzemplarzy.

Dziesięć lat później Sztuka słyszenia bicia serca to międzynarodowy bestseller. Została kupiona – co bardzo rzadkie dla niemieckiej powieści – przez presti żowe wydawnictwa w 14 krajach.

W lutym 2012 roku została uznana przez Amazon za jedną z najlepszych powieści – jako jedyna wśród prozy obcej!

Oprah Winfrey polecała ją jako jedną z najlepszych powieści lata 2012.

Myślę, że to niecyniczna książka w bardzo cynicznych czasach. Daje wam trochę pewności na temat miłości i zaufania w bardzo niepewnych czasach. Wszystko, co wiem o miłości i życiu, zawarłem w tej książce – napisał autor.

Dziś Jan-Philipp Sendker, wielbiciel Murakamiego, Yu Hua, Isabel Allende i Márqueza, jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy niemieckich. Wydał już trylogię (Chinese Trilogy). Ciąg dalszy Sztuki słyszenia bicia serca odniósł w Niemczech w sierpniu 2012 ogromny sukces.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Kiwi_Agnik | 2015-11-29
Przeczytana: 27 listopada 2015

"Największym skarbem człowieka są myśli jego serca"

Piękna, magiczna i zmysłowa książka pełna samotności, miłości, wrażliwości i wartości.
Język powieści bardzo wysmakowany i subtelny, autor przedstawił uczucia każdego bohatera oddzielnie, dzięki czemu żadna postaci nie jest nam obca i każdą można polubić.

Opowieść wyjątkowa i niejeden raz zakręciła mi się łezka w oku.

"Nie wszystko, co prawdziwe, da się wyjaśnić, i nie wszystko, co da się wyjaśnić, jest prawdą"

Nic dodać, nic ująć.
Polecam.

kajsa | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Bicie serca...kto z nas wsłuchuje się w jego rytm??? No może w kilku sytuacjach,ważnych momentach dla naszej duszy i ciała.
A czy ktoś z nas posiada dar słyszenia bicia serca innych do tego stopnia,że potrafi określić ich nastrój,myśli,intencje? Chyba nikt.
Jesteśmy stale w biegu,w pogoni za tzw.szczęściem,dobrami tego świata.
Coraz mniej mamy czasu na bliskość,wsłuchanie się w drugiego człowieka.

Książka Jana-Philippa Sendkora to taki piękny przystanek,odpoczynek od pośpiesznej codzienności,konsumpcjonizmu i anonimowości.
Jej bohaterowie,Tim Win i Mi Mi,baśniowa para,jakby nie z tego świata.Dwoje ludzi,których miłość,mimo wieloletniej rozłąki i oddalenia, nie straciła na sile,nie poddała się.Była najważniejsza,pewna i trwała.

Powieść to także inne spojrzenie na niepełnosprawność.Nie ma w niej biednych,pokrzywdzonych ludzi, którzy zasługują na współczucie.Wręcz przeciwnie,bohaterowie książki to ci spośród nas bardziej wrażliwi,pogodzeni z własnymi ograniczeniami,potrafiący każdą...

Sięgnęłam po tę książkę skuszona nie jak zwykle piękną okładką, ale tytułem. I tak oto dostałam w darze przepiękną, nieco baśniową i melancholijną opowieść, której magia i pozytywna energia napełnila mnie jakimś takim spokojem i radością. I chociaż jest to opowieść o miłości, to daleko jej do ckliwych romansideł. Z drugiej strony nie jest też pompatyczna, bez wielkich słów do przemyśleń. Cała jej magia kryje się w prostocie, sile spokoju i takim właśnie niezwykle pozytywnym ładunku emocjonalnym. Dla mnie ta książka była jak balsam dla duszy.

książek: 1937

„[…] życie do dar. Którym nie wolno nam wzgardzać. Dar pełen zagadek, gdzie cierpienie nierozerwalnie splata się ze szczęściem, i wszelkie usiłowania, aby mieć jedno bez drugiego, są skazane na niepowodzenie.”

„Sztuka słyszenia bicia serca” to debiutancka powieść niemieckiego pisarza Jana-Philippa Sendkera. Na okładce przeczytałam, iż w Niemczech pojawiła się już kontynuacja tej pięknej i wysoce wysmakowanej powieści. Mam nadzieję, że niebawem ukaże się również w Polsce. Czekam z olbrzymią niecierpliwością, gdyż książką wywarła na mnie niebywałe wrażenie, przeniosła mnie do świata magii, zapachów, dźwięków, niesłychanych odgłosów przyrody.

„Sztuka słyszenia bicia serca” to wspaniała powieść, która przywodzi na myśl najpiękniejsze bajki z mojego dzieciństwa, które rozpoczynały się od słów: Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w odległej krainie… Na kilka chwil przeniosłam się do takowej krainy, gdzieś w birmańskiej wiosce, w której żyją ludzie w zgodzie z naturą, według...

keys | 2013-04-19
Przeczytana: kwiecień 2013

Przepiękna, pełna magii opowieść o życiu i sile miłości.
To nie tani romans ani wyciskacz łez. Z jednej strony smutna historia dwojga ludzi, a z drugiej taka radość życia, ze aż zapiera dech.
Książka daje wiele do myślenia, nie pozwala przejść obojętnie i nie zastanowić się nad swoim życiem, zwłaszcza w dzisiejszej erze konsumpcjonizmu i zabiegania.
"Wysmakowana, cudowna proza, w której świat wszystkich zmysłów ożywa..."
Zgadzam się z tymi słowami i naprawdę gorąco polecam.

BagatElka | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Trudno odnaleźć mi słowa aby opisać wszystko co myślę i czuje po przeczytaniu tej książki.Przyłączam się do grona zachwyconych czytelników i odkładam ten tom na moją specjalną półkę aby za jakiś czas powrócić do tego magicznego świata.

Pożyczyłam znajomej,która oszołomiona jak i ja nie mogła usnąć ani zacząć kolejnej książki.Ten piękny język jakim jest napisana zapada głęboko w serce i porusza duszę.

To niezwykła opowieść...

miki24gr | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Mogło by się wydawać, że o miłości napisano już wszystko...A jednak...ta powieść zaskakuje! Opowiada o miłości ponad wszystko w sposób wzruszający, delikatny i przepiękny. Z całego serca zachęcam do lektury!

mamaKa | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015

Postanowiłam napisać kilka zdań. To raczej spostrzeżenia rozczarowanej czytelniczki niż opinia. Powieść o miłości z daleką Birmą w tle.
Jan-Philipp Sendker autor „Sztuki słyszenia bicia serca” (na okładce książki wszystkie wyrazy napisane są wielką literą) opisał uczucie głębokie i długotrwałe jakie łączyło dwoje ludzi. Pozostali nie dostąpili takiego daru. Jedność nie pozwoliła nikomu wedrzeć się w ich intymność. Można było stanąć blisko i popatrzeć, no może dotknąć. Potem zostać porzuconym. Poszukiwanie ojca, który pragnął odnaleźć tą jedyną. Ona czekająca latami. Córka, która nie daje wiary wszystkim wokół i decyduje się odwiedzić rodzinny kraj taty. Tam dowie się wszystkiego. Tam znajdzie odpowiedź. Los potrafi splątać proste ścieżki i wyprostować pokrętne. Powieść w nietypowym klimacie opowiada o typowych emocjach. Podpowiada, że nie warto opuścić ukochanej osoby, której bicie serca słyszymy. Możemy przy okazji skrzywdzić innych, dając im złudną nadzieję wspólnej...

Krzysiek | 2014-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2014

Rozbrajają mnie takie sytuacje, bowiem...czasami bierzemy książkę z półki w jakiejś bibliotece całkowicie przypadkowo, patrzymy na okładkę, czytamy tytuł, opis, jakieś wybrane opinie jeśli są i zabieramy ją ze sobą do domu nie zdając sobie sprawy na jaki skarb trafiliśmy...
To bez wątpienie jedna z takich książek, przynajmniej dla mnie...
Jest napisana tak wcinamy każde słowo, każdą stroną i tylko powiększamy swój apetyt...zapominamy przez to o tym naszym rzeczywistym świecie, w którym znajduje się tylko nasze ciało, bo umysł i dusza śledzi losy bohaterów takiej książki, którzy opowiadają fantastyczną historię, pełną emocji, uczuć, straty, zagubienia, odnajdywania tego, czego w życiu najbardziej brakuje...
Jest to książka ponadczasowa i szczerze mówiąc dziwię się bardzo, że rozgłos o niej nie był o wiele większy...dlaczego o takich książkach nie mówi się tak często jak na to zasługują...
Na pewno będę tę książkę polecał, bo kontakt z taką treścią rozpala w czytelniku jeszcze...

pawba | 2013-03-12
Przeczytana: 11 marca 2013

Przepiękna opowieść o sile uczucia. Bezwarunkowej miłości, oddaniu i przywiązaniu dwojga doświadczonych przez los osób. Opowieść pełna magii niczym z baśni Szeherezady. Przeplatają się tu dwie odmienne kultury, dwa jakże różne spojrzenia na życie i jego wartości - nasze zachodnie, tak bardzo konsumpcyjne i takie proste ludzi Dalekiego Wschodu. Samo zakończenie też daje nam do myślenia, ale nie będę opisywać fabuły - to trzeba samemu przeczytać. Mnie urzekła też okładka - przepiękna i idealna do treści książki!