Michael Abdalla

Pochodzi z Syrii. Jeszcze jako student w syryjskim Aleppo otrzymał stypendium państwowe, w ramach którego przyjechał studiować w Polsce. Podjął studia z zakresu nauk o żywności i żywieniu, jednak zaws... Pochodzi z Syrii. Jeszcze jako student w syryjskim Aleppo otrzymał stypendium państwowe, w ramach którego przyjechał studiować w Polsce. Podjął studia z zakresu nauk o żywności i żywieniu, jednak zawsze wykazywał zainteresowania historią i kulturą. Napisał dziesiątki artykułów o asyryjskim folklorze. W połowie lat 80. ubiegłego wieku założył Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Syryjskiej i Polsko-Libijskiej. W ramach Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego przymierzył Polskę wzdłuż i wszerz z wykładami dotyczącymi kultury żywienia, chrześcijan Bliskiego Wschodu i asyryjskiej społeczności. W Poznaniu był uważany za pomost między Polską a krajami arabskimi.
W 1993 roku trafił do Wydziału Neofilologii. Uczył języka arabskiego i zajął się tłumaczeniami na arabski. Zorganizował międzynarodową konferencję o niemuzułmańskich mniejszościach Iraku.
Prowadzone zajęcia: ludy i kultury Bliskiego Wschodu; praktyczna nauka języka arabskiego; seminaria licencjackie i magisterskie.
Niedawno zakończył tłumaczenie i redakcję książki o relacjach muzułmańsko-chrześcijańskich na terenie Turcji na przełomie XIX i XX w., opartą na rękopisach w języku syriackim (odmiana aramejskiego). Jego dorobek publikacyjny liczy ponad sto pozycji; duża ich część dotyczy historii, kultury i sytuacji współczesnych Asyryjczyków na Bliskim Wschodzie. Ma największy w Polsce zbiór książek w języku syriackim i prawdopodobnie jeden z największych w języku arabskim.

źródło opisu: http://ij.amu.edu.pl/dr-hab-michael-abdalla/

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/michael.abdalla.16

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Folklor - sacrum - religia
Folklor - sacrum - religia
Roch Sulima, Jerzy Bartmiński, Piotr Kowalski, Maria Jasińska-Wojtkowska, Jan Adamowski, Nadia Złatanowa, Donat Niewiadomski, Feliks Czyżewski, Michael Abdalla, Urszula Majer-Baranowska, Ryszard Łużny, Zuzana Profantova, Krzysztof Wrocławski, Anna Brzozowska-Krajka, Krystyna Kossakowska-Jarosz, Teresa Smolińska

7,33 (3 ocen i 0 opinii)
czytelników: 19 | opinie: 0 | ocena: 7,33 (3 głosy)
Kultura żywienia dawnych i współczesnych Asyryjczyków. Uwarunkowania społeczno-kulturowe
Kultura żywienia dawnych i współczesnych Asyryjczyków. Uwarunkowania społeczno-kulturowe
Michael Abdalla

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
4
16
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd