Anastasio Alberto Ballestrero

Anastasio Alberto Ballestrero OCD (3 października 1913 w Genui - 21 czerwca 1998 w Bocca di Magra) - włoski duchowny katolicki, karmelita bosy, arcybiskup Bari i Genui, kardynał. W wieku 11 lat ws... Anastasio Alberto Ballestrero OCD (3 października 1913 w Genui - 21 czerwca 1998 w Bocca di Magra) - włoski duchowny katolicki, karmelita bosy, arcybiskup Bari i Genui, kardynał.

W wieku 11 lat wstąpił do niższego seminarium karmelitów bosych, a w kilka lat później do nowicjatu tego zakonu, w którym złożył śluby wieczyste w 1934 r. i przyjął święcenia kapłańskie 6 czerwca 1936 r. W zakonie był kolejno wykładowcą teologii, przeorem klasztoru św. Anny w Genui, w latach 1948-1954 przełożonym prowincji Ligurii, a od 1955 r. przez dwie sześcioletnie kadencje przełożonym generalnym zgromadzenia. W tym okresie brał udział w pracach Soboru Watykańskiego II, przez trzy lata był też przewodniczącym Unii Przełożonych Generalnych.

21 grudnia 1973 r. został mianowany arcybiskupem Bari i kierował tą archidiecezją do 1 sierpnia 1977 r., kiedy to otrzymał nominację na arcybiskupa Turynu. 30 czerwca 1979 r. Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej. Jako ordynariusz Turynu kard. Ballestrero polecił przeprowadzić badania naukowe nad Całunem Turyńskim.

Był też przez dwie kadencje (1979-1985) przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch, a w r. 1981 uczestniczył jako legat papieski w obchodach 400-lecia śmierci św. Teresy Wielkiej w Avili.

31 stycznia 1989 r. złożył rezygnację z rządów archidiecezją turyńską. Ostatnie lata życia spędził w karmelitańskim klasztorze Krzyża Świętego w Bocca di Magra.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Anastasio_Alberto_Ballestrero

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Błogosławieni, którzy słuchają
Błogosławieni, którzy słuchają
Anastasio Alberto Ballestrero

6,5 (4 ocen i 1 opinii)
Błogosławieni, którzy słuchają
Na początku było Słowo. Na początku była cisza. Na początku było słuchanie. Te trzy zdania, pozostające ze sobą w nieustannym kontakcie, przewijają się przez całą historię zbawienia. Niestety współcze...
czytelników: 7 | opinie: 1 | ocena: 6,5 (4 głosy)
Wspólnie z Bogiem
Wspólnie z Bogiem
Anastasio Alberto Ballestrero

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
5
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd