Kurs Cudów

Okładka książki Kurs Cudów Helen Schucman
Okładka książki Kurs Cudów
Helen Schucman Wydawnictwo: Kozłowski&Urbański religia
religia
A Course in Miracles
Kozłowski&Urbański
2006-01-01
2006-01-01
Cezary Urbański
Kurs Cudów Oświecenie Jezus Jeshua

Szybki opis książki to - jak wejść do ideologii ,,New Age'' i kultu siebie.

Szybki opis książki to - jak wejść do ideologii ,,New Age'' i kultu siebie.

Pięknie i łagodnie prowadzi prosto do prawdy. "Po owocach ich poznacie"- a owocem Kursu Cudów jest bezwarunkowa miłość ♥️

Na początku zaznaczę, że nie jestem wyznawcą „Kursu Cudów” i że nie mam nic wspólnego z taką czy inną organizacją, która funkcjonuje wokół niego. Posiadam jednak i „Kurs Cudów”, i kilka książek, które zostały napisane na jego temat. To ciekawe lektury, reorganizujące myślenie w różnych obszarach. Inspirujące wielotorowo. Jeżeli podchodzisz do nich z otwartym umysłem i z poznawczą ciekawością, możesz tylko skorzystać; nie trzeba przystępować do żadnej organizacji ani promować kogokolwiek czy bezkrytycznie przyjmować wszystkiego (to byłoby niepoważne). Można mieć zdrowy dystans i nie być ideologicznie zaangażowanym. Oczywiście nie są to książki dla każdego. To zrozumiałe, że niektórym mogą nie przypaść one do gustu. Jak wszystko w tym świecie podlegają krytyce. Jeśli jednak ktoś dokonuje na nie bezpardonowego ataku z pozycji paszkwilanta, to sytuacja robi się nieuczciwa. Moim zdaniem z takim właśnie podejściem mamy do czynienia w przypadku dwóch osób, które oceniły „Kurs” jedną gwiazdką (ja z przekory dam mu maksymalną ocenę). Ich opinie (krótsza – anonimowa, dłuższa - wyrażona przez użytkownika konto_usuniete) uważam za skrajnie niesprawiedliwe i wprowadzające w błąd ewentualnych czytelników. Nie będę podejmował szczegółowej polemiki z wygłoszonymi przez ich autorów stwierdzeniami. Przyznam, że nie mam ochoty dyskutować z ludźmi spod znaku „takie info było kiedyś w internecie”. Jeśli kogoś zaciekawi, co się kryje za „Kursem”, znajdzie odpowiednie źródła. Nie tylko bezpośrednio z nim związane. Aby wyrobić sobie rzeczowe zdanie na jego temat, dobrze mieć szeroką perspektywę. Dlatego trzeba „kopać” w różnych miejscach. Długo i głęboko. Ślizganie się po powierzchni jest łatwe i szybkie, ale bezproduktywne.

Książka z samobójstwem w tle gdyż autorka tak właśnie zakończyła swój żywot (takie info było kiedyś w internecie, obecnie wiadomo jedynie, że miała ciężką depresję i raka trzustki). Treść książki rzekomo podyktowana przez Jezusa. Gdy zadałem pisemne pytanie panu, który promuje tą książke o treści: "skąd wiadomo, że to Jezus dyktował tą książkę" to w odpowiedzi przeczytałem: "to bardzo ciekawe pytanie" haha i tyle. No więc powodzenia... Zapewne wedle "kursu" nie ma znaczenia jak zakończyła życie pani H.S. ale ma znaczenie aby dobra była sprzedaż. Już sam tytuł książki jest jak lep na muchy, które po przylepieniu do niego nie są często w stanie się oderwać od tego "cudu". Idąc za naukami z "cudacznika" każda niepochlebna opinia o tym grubym tomie powinna spłynąć po fanach jak woda po kaczce. Tymczasem gdzieś u źródeł tego całego zjawiska powstały jakieś przepychanki o prawa autorskie. Skoro wedle KC wszystko jest iluzją to czemu aż tyle się rozpisano o czymś czego tak naprawdę nie ma ? Ano dlatego bo najważniejsze jest aby promować sam Kurso Cudowny biznes jako sposób na zarobek promotorów i sposób na to aby każde bestialstwo czy manipulację nazwać złudzeniem. Mnie ten Kurs C. nie przekonuje pomimo tego, że zawiera ciekawe stwierdzenia.

Świetny dokument duchowy. Polecam każdemu, kto szuka odpowiedzi na fundamentalne pytania - kim jestem i dokąd zmierzam. Polecam też świetne wprowadzenie w świat Kursu Cudów czyli książkę Garego Renarda "Zniknięcie Wszechświata"

• Ezoteryka
  • Duchowość
  • Rozwojowe
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Joga, Praktyki duchowe

Dodaj cytat z książki Kurs Cudów