Tarun J. Tejpal

Tarun Tejpal (inaczej Tarun J Tejpal, wym. Tedźpal) - to sławny w Indiach dziennikarz, eseista, krytyk literacki i pisarz. Jego działalność budzi kontrowersje. Pisuje do The Guardian, The Financial Ti... Tarun Tejpal (inaczej Tarun J Tejpal, wym. Tedźpal) - to sławny w Indiach dziennikarz, eseista, krytyk literacki i pisarz. Jego działalność budzi kontrowersje. Pisuje do The Guardian, The Financial Times, The Paris Review. W Indiach do India Today i Indian Express. Jako założyciel (w 2000) i redaktor naczelny tygodnika Tehelka, przyczynił się do zdemaskowania wielu afer w indyjskich sferach rządowych. W 2002 roku BusinessWeek zaliczył go do grona 50 najważniejszych postaci zmieniającej się Azji. The Guardian do 20 najważniejszych w elicie Indii Mieszka w Nowym Delhi z żoną i dwoma córkami.

Jego tygodnik Tehelka jest szeroko omawianym wśród Indusów i w mediach. Dziennikarz Madhu Trehan napisał książkę Tehelka as Metaphor, o tym, jak Tarun Tejpal i cały zespół tygodnika był zwalczany przez indyjską biurokrację.

Jego debiut, powieść Alchemia pożądania wzbudził ogromne zainteresowanie, otrzymał nagrody i został przetłumaczony na naście języków.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Alchemia pożądania
Alchemia pożądania
Tarun J. Tejpal

6,78 (18 ocen i 2 opinii)
Alchemia pożądania
Wspaniale odmalowane Indie to tło Alchemii pożądania, której akcja rozgrywa się na przełomie wieków i opowiada historię pary młodych ludzi, biednych jak myszy kościelne, ale bezgranicznie w sobie zako...
czytelników: 58 | opinie: 2 | ocena: 6,78 (18 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
20
38
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (20)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd