Kevin Zraly

Kevin Zraly jest jednym z najbardziej zna­nych wykładowców krzewią­cych wiedzę o winie i pracujących przez całe swoje życie nad upowszechnieniem kultury picia wina. Jest publicystą współ­pra­cującym m... Kevin Zraly jest jednym z najbardziej zna­nych wykładowców krzewią­cych wiedzę o winie i pracujących przez całe swoje życie nad upowszechnieniem kultury picia wina. Jest publicystą współ­pra­cującym m.in. z: The New York Times, People, Wall Street Journal, USA Today, GQ czy Newsweek. Jest twórcą i wykładowcą legendarnej szkoły wiedzy o winie Windows on the World Wine School, którą prowadzi od 30 lat. Kursy organizo­wane są cyklicznie w siedzibie szkoły na Times Square w No­wym Jorku. Do dziś ukoń­czyło je ok. 20 tysięcy absolwentów.
Swą wiedzę i doświadczenie zdobywał pra­cując przez 25 lat jako naczelny som­melier w słynnej restauracji Windows on the World znajdującej się do tragedii 11 wrześ­nia 2001 roku na szczycie nowojorskiego World Trade Center. Restauracja biła rekordy sprzedaży gatunkowego wina w USA oferując 14 ty­sięcy gatunków trunku i sprzedając ponad 10 tysięcy butelek wina miesięcznie.
Zdobywca wielu nagród i wyróżnień bran­żo­wych, między innymi w 2006 roku na­grody Wine Literary Award. Za swoje osią­gnięcia otrzymał wyróżnienie Lifetime Achievement Award 2002 nadawane przez Europejską Radę Wina. Otrzymał także nagrodę im. Ja­mesa Beard’a, Award for Wine and Spirits Professional of the Year. Jest członkiem sze­regu stowarzyszeń i komitetów bran­żo­wych, a także wraz z Robertem Parkerem twórcą Programu Cer­ty­fikacji Wiedzy o Winie. (za: wina.pl)
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kurs wiedzy o winie
Kurs wiedzy o winie
Kevin Zraly

7,44 (9 ocen i 0 opinii)
Kurs wiedzy o winie
Autor:
Jubileuszowa – 25 już edycja święcącego triumfy na całym świecie, znakomitego przewodnika po świecie tego szlachetnego trunku. Autor jest założycielem i wykładowcą znanej amerykańskiej szkoły wina Win...
czytelników: 32 | opinie: 0 | ocena: 7,44 (9 głosów)
Wino
Wino
Kevin Zraly

7 (3 ocen i 0 opinii)
Wino
Autor:
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 7 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
11
26
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (11)

zgłoś błąd zgłoś błąd