Frantisek Novotny

Oprócz zainteresowań zawodowych ma całą gamę bardzo ciekawych hobby. Największą jego miłością jest jachting morski, ma tu patent kapitana, namiętnie żegluje po europejskich morzach, przepłynął Atlanty... Oprócz zainteresowań zawodowych ma całą gamę bardzo ciekawych hobby. Największą jego miłością jest jachting morski, ma tu patent kapitana, namiętnie żegluje po europejskich morzach, przepłynął Atlantyk. Co roku spędza w rejsach przynajmniej kilka tygodni. Inne jego zainteresowania to język angielski, a także modelarstwo.
Aktywnie działa w fandomie czeskim od jego poczatków, czyli Parconu 1983. Był założycielem klubu Nyx, organizował konwenty Dracon. Pierwsze swoje teksty opublikował w fanzinach, następnie w antologiach, a w 1988 ukazał się wybór jego opowiadań Nešťastné přistání. Kolejna jego książka to Ramax (1990). Wtedy regularnie już publikuje w czeskich czasopismach SF.
Za swoja pracę w fandomie i za opowiadania wielokrotnie nagradzany przez czeski fandom.
Największą sławę przyniosła mu powieść Długi dzień Walhalli (2003), która doczekała się już kontynuacji tomem Kolejny dzień Walhalli. Niezwykła, postmodernistyczna powieść, z niezwykle skomplikowaną i spiętrzoną fabułą.
Autor jest po raz pierwszy gościem polskiego ruchu miłośników fantastyki, do Nidzicy przyjechał pomimo tego, że równocześnie odbywa się w Czechach ich największy konwent – Parcon – którego nie opuścił ani razu. Do roku 2007, kiedy to wybrał przyjazd na Nidzicki Festiwal Fantastyki. urodził się w 1944 roku w Brnie. Ukończył cybernetykę na Politechnice w Brnie w 1968 roku.

źródło opisu: http://wydawnictwosolaris.pl/page/15/autorzy

źródło zdjęcia: http://wydawnictwosolaris.pl/page/15/autorzy

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Długi dzień Walhalli t.1
Długi dzień Walhalli t.1
Frantisek Novotny

4,71 (31 ocen i 4 opinii)
Długi dzień Walhalli t.1
Skandynawskie sagi kończą się Ragnarokiem, zmierzchem bogów, podczas którego Surt zniszczy boskich Asów a baśniową siedzibę Odyna, Walhallę, pochłoną płomienie.
czytelników: 55 | opinie: 4 | ocena: 4,71 (31 głosów)
Długi Dzień Walhalli Tom 2 - Najeźdźcy
Długi Dzień Walhalli Tom 2 - Najeźdźcy
Frantisek Novotny

4,74 (23 ocen i 3 opinii)
Długi Dzień Walhalli Tom 2 - Najeźdźcy
NAJLEPSzA POWIEść SF W CzECHACH i NA SłOWACJI ASY LOTNICzE I WOJNY śWIATOWEJ KONTRA SMOK WALHALLI MAGIA I BOGOWIE VERSUS WOJSKA PANCERNE III RzESzY Arnim von Gallwitz, as lotniczy z I wojny świ...
czytelników: 44 | opinie: 3 | ocena: 4,74 (23 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
45
30
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (45)

zgłoś błąd zgłoś błąd