Tabitha King

Urodzona jako Tabitha Jane-Frances Spruce. Córka Raymonda Georga i Sarah Jane. Ma siedmioro rodzeństwa. Swą edukację zaczęła w St. Mary’s Grammar w Old Town, którą ukończyła w 1963 roku. Następnie w... Urodzona jako Tabitha Jane-Frances Spruce. Córka Raymonda Georga i Sarah Jane. Ma siedmioro rodzeństwa.

Swą edukację zaczęła w St. Mary’s Grammar w Old Town, którą ukończyła w 1963 roku. Następnie w roku 1967 ukończyła John Bapst Memorial High School w Bangor (Maine). Do 1971 roku studiowała na Uniwersytecie Maine w Orono.

Swojego męża, Stephena King'a, poznała w czasach college'u. W 1970 roku urodziła im się córka Naomi Rachel. 2 stycznia 1971 roku Tabitha i Stephen pobrali się. Mają także dwóch synów: urodzonego w 1972 roku Josepha Hillstroma oraz w 1997 Owena Phillipa. Obaj synowie są pisarzami.

Tabitha King opublikowała dotąd osiem powieści oraz wiele nowel i wierszy. Jedyną wydaną w Polsce jest napisana z Michael'em McDowell'em "W cieniu płonących świec".
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
W cieniu płonących świec
W cieniu płonących świec
Michael McDowell, Tabitha King

5,51 (141 ocen i 16 opinii)
W cieniu płonących świec
Calliope ?Calley? Dakin jest ukochaną córeczką tatusia, co wielce irytuje jej matkę Robertę. Prawie jak to, że dziewczynka słyszy rzeczy, których dziecko słyszeć nie powinno i wie rzeczy, których dzie...
czytelników: 297 | opinie: 16 | ocena: 5,51 (141 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

1
181
112
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (181)

Powiązane treści
14 par pisarzy na 14 lutego

Powszechnie uważa się, że pisarze to samotnicy. Zbyt egoistyczni, by wytrwać w związku lub zbyt aspołeczni, by w ogóle w relację z drugą osobą wejść. Jeśli już znajdują parę, najczęściej ich związek ma burzliwy przebieg i kończy się w dramatycznych okolicznościach. Prawda jednak jak zawsze leży gdzieś pośrodku. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd