Bogusław Wódka

Profesor zwyczajny, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. W 1970 roku został laureatem III nagrody Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku. W 1971 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzyczn... Profesor zwyczajny, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi.
W 1970 roku został laureatem III nagrody Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku. W 1971 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi (obecnie Akademii Muzycznej) w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Szymonowicza. W latach 1977-78 przebywał na stypendium w Austrii, gdzie studiował w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu, pracując pod kierunkiem prof. Alexandra Jennera. W 1978 roku został laureatem podczas Seminarium Primavera w Trieście. W 1981 roku uzyskał I stopień kwalifikacji (równoznaczny z tytułem doktora), w 1986 roku kwalifikację II stopnia wraz ze stanowiskiem docenta. W 1989 roku podjął pracę w Turcji, gdzie prowadził klasę fortepianu, jednocześnie pełnił funkcję kierownika Wydziału Fortepianu w Konserwatorium Uniwersytetu Çukurova w Adanie. Powrócił do kraju w 1998 roku, podejmując ponownie pracę na łódzkiej uczelni. W 2000 roku otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych, a w 2003 roku został mianowany na stanowisko profesora zwyczajnego Akademii Muzycznej w Łodzi. W roku 1999 został wybrany na stanowisko prodziekana Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi, a w latach 2000-2008 pełnił funkcję dziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów. Dodatkowo w latach 199 -2004 był wykładowcą na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

Odznaczony Honorową Odznaką m. Łodzi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogus%C5%82aw_W%C3%B3dka

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Pianistyka łódzka
Pianistyka łódzka
Ewa Kaczmarek, Małgorzata Szubert, Marek Bielacki, Irena Poniatowska, Wojciech Grochowalski, Tadeusz Jan Chmielewski, Krystyna Juszyńska, Anna Wesołowska-Firlej, Piotr Soszyński, Maria Korecka-Soszkowska, Magdalena Krajewska-Sochala, Agnieszka Sanecka, Tadeusz Chmielewski, Beata Cywińska, Bogusław Wódka, Lucjan Cieślak, Violetta Przerembska, Irena Fabiszewska, Aleksandra Nawe, Anita Krochmalska-Podfilipska, Joanna Hajn-Romanowicz, Janusz Janyst

0 (0 ocen i 0 opinii)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd