Natalia Kalisz

Natalia Anna Kalisz (urodzona w 1988 roku w Łodzi) ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej twórczości łączy techniki graficzne z malarstwem olejnym, fotogra... Natalia Anna Kalisz (urodzona w 1988 roku w Łodzi) ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej twórczości łączy techniki graficzne z malarstwem olejnym, fotografią oraz technikami rysunkowymi. W obrazach przytacza różne wizje pochodzenia świata, osobiste wyobrażenia na temat natury człowieka, cyklu narodzin, życia i przemijania. Kieruje nią myśl o tym, co pierwotne i egzystencjalne. Czerpie inspiracje zarówno z ekspresji późnogotyckich ołtarzy, jak i XVIII-wiecznego klasycyzmu czy XIX-wiecznego malarstwa symbolicznego.

W swoim dorobku artystycznym ma siedem wystaw indywidualnych oraz liczne wystawy zbiorowe w kraju i za granicą. Otrzymała wiele nagród, w tym Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi 2014. Realizując program stypendialny, wydała książkę artystyczną ilustrowaną cyklem grafik łączących w sobie różne formy druku, techniki rysunkowe i malarskie. W roku 2016 została laureatką Nagrody im. Wiesława Nowickiego, będącej wyrazem uznania dla całokształtu jej twórczości na rzecz kultury narodowej i miasta Łodzi. Od 2014 roku jest członkinią łódzkiego Stowarzyszenia Artystycznego ElArt.

Pracownia Natalii Anny Kalisz mieści się w XIX-wiecznym domu robotniczym. W jej pomieszczeniach powstały warsztat graficzny i malarski oraz atelier fotograficzne. Pracownia jest miejscem, w którym unosi się charakterystyczny zapach drukarskiej farby. Drewniana podłoga stała się paletą pełną barw, a ściany tłem dla autorskich obrazów i grafik artystki. Kilka razy w roku drzwi pracowni otwierają się dla miłośników sztuki i warsztatów graficznych.

źródło opisu: http://www.nataliakalisz.pl/biografia/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kozłek
Kozłek
Natalia Kalisz

0 (0 ocen i 0 opinii)
Kozłek
„Kozłek” to urojenie, widziadło, malarska mozaika życia przedstawicieli czterech kultur: Żydowskiej, Niemieckiej, Rosyjskiej i Polskiej, zainspirowana zasłyszanymi historiami. Oniryczna wizja, idąca t...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd