Mamoru Oshii

Japoński reżyser filmowy i scenarzysta. Do jego najsłynniejszych filmów należą między innymi: „Patlabor 2 the Movie” (1993), „Ghost in the Shell” (1995), „Avalon” (2001). Tylko „Avalon” jest filmem ak... Japoński reżyser filmowy i scenarzysta.
Do jego najsłynniejszych filmów należą między innymi: „Patlabor 2 the Movie” (1993), „Ghost in the Shell” (1995), „Avalon” (2001). Tylko „Avalon” jest filmem aktorskim, pozostałe są filmami animowanymi, należącymi do gatunku anime.

Oshii działa również w dziedzinie mangi i gier wideo. Napisał scenariusz do filmu animowanego „Jin-Roh”, wyreżyserowanego przez Hiroyukiego Okiurę. Współpracował przy realizacji filmu „Blood: The Last Vampire” wyreżyserowanego przez Hiroyukiego Kitakubo. Poświęca dużo swego czasu młodym talentom.

Znakiem rozpoznawczym filmów Oshiiego są psy rasy basset — praktycznie w każdym jego dziele pojawia się taki pies. Kiedy Oshii przyjechał do Polski w 2001 r., by nakręcić ujęcia do filmu „Avalon”, na koszuli miał nadruk z bassetem. Sam reżyser opiekuje się jedną suczką o imieniu Gabriela.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Seraphim: 266613336 Wings
Seraphim: 266613336 Wings
Satoshi Kon, Mamoru Oshii

7 (1 ocen i 0 opinii)
Seraphim: 266613336 Wings
Two of the most acclaimed anime directors of all time, Mamoru Oshii ("Ghost in the Shell"), and Satoshi Kon ("Perfect Blue") came together to create a manga "Seraphim:...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd