Jerzy Woźniak

Jerzy Woźniak ur. 24 października 1949 w Krasnem – patrolog, syrolog, kapłan katolicki, członek zgromadzenia misjonarzy. W 1967 wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Absolwent studiów filozoficz... Jerzy Woźniak ur. 24 października 1949 w Krasnem – patrolog, syrolog, kapłan katolicki, członek zgromadzenia misjonarzy.
W 1967 wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Absolwent studiów filozoficzno-teologicznych w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (1975). Święcenia kapłańskie otrzymał 21 czerwca 1975 z rąk bp. Albina Małysiaka. W 1981 uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy "Znaczenie teologiczne przysięgi haj Jahwe" (promotor Stanisław Grzybek). W latach 1982-1990 był wykładowcą w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, do 1988 w Papieskiej Akademii Teologicznej, do 1989 w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Paulinów. W latach 1996-2003 pracownik w Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zmarł tragicznie 19 czerwca 2013 kapiąc się w jeziorze w Bysławsku. Pogrzeb odbył się 25 czerwca 2013 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.
Ksiądz Jerzy Woźniak publikował rozprawy naukowe dotyczące biblistyki oraz z zakresu filologii Kościołów orientalnych (aramejski, etiopski, gruziński, syryjski, ugarycki) opublikowane m.in. w „Biblische Zeitschrift”, „Collectanea Theologica”, „Ruch Biblijny i Liturgiczny”, „Salvatoris Mater”, "Vox Patrum". Był jednym z nielicznych polskich syrologów.

źródło zdjęcia: www.misjonarze.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kompostowanie
Kompostowanie
Jerzy Woźniak

6 (1 ocen i 0 opinii)
Kompostowanie
Kompostowanie to czynność niezbędna w każdym ogrodzie. W prosty sposób pozwala obniżyć ilość odpadów, użyźnić glebę i dostarczyć roślinom niezbędnych azotu, fosforu i potasu. Materiały nadające się na...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Polska syrologia w zarysie
Polska syrologia w zarysie
Jerzy Woźniak

9 (1 ocen i 0 opinii)
Polska syrologia w zarysie
Książką "Polska syrologia w zarysie" pragniemy wypełnić lukę w polskiej kulturze i przyczynić się do przybliżenia chrześcijaństwa syryjskiego tak bardzo zasłużonego dla Kościoła Powszechnego...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 9 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
3
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd