Hoda Barakat

Urodzona w 1952 roku libańska pisarka. Większość życia spędziła w Bejrucie, by później przenieść się do Paryża, gdzie mieszka obecnie. W Bejrucie studiowała literaturę francuską na Uniwersytecie Libań... Urodzona w 1952 roku libańska pisarka. Większość życia spędziła w Bejrucie, by później przenieść się do Paryża, gdzie mieszka obecnie. W Bejrucie studiowała literaturę francuską na Uniwersytecie Libańskim. W latach 1975-76 mieszkała w Paryżu, gdzie pracowała nad doktoratem, zdecydowała się jednak porzucić go i wróciła do domu, gdy w Libanie wybuchła wojna domowa. W jej trakcie pracowała jako nauczycielka, tłumaczka i dziennikarka. Akcja wszystkich dzieł Barakat toczy się w czasie wojny. W 1985 roku opublikowała pierwszą książkę - był to zbiór opowiadań “Za'irat” ("Odwiedzające"). w 1989 roku przeprowadziła się do Paryża. Tam opublikowała kilka książek, w tym “Hajar al-Dahik” (“The Stone of Laughter”, 1990) and “Ahl el-Hawa” (“People of Love”, 1993). Pisze w języku arabskim. Jej książki przełożono na wiele innych języków, w tym m.in. na angielski, hebrajski, francuski, włosi, hiszpański, turecki, niderlandzki i grecki.

źródło opisu: Opis autorski.

źródło zdjęcia: http://www.themanbookerprize.com/people/hoda-barakat

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
The Stone of Laughter
The Stone of Laughter
Hoda Barakat

0 (0 ocen i 0 opinii)
The Stone of Laughter
Autor:
"The Stone of Laughter" is a Lebanese novel, written in 1990 by author Hoda Barakat set during the Lebanese Civil War. The book was translated into English by Sophie Bennett. It is a winner...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
0
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

Powiązane treści
Znamy finalistów Man Booker International Prize

We wtorek 24 marca jury pod przewodnictwem profesor Mariny Warner ogłosiło listę 10 pisarzy nominowanych w szóstej edycji Man Booker International Prize. Nagroda w wysokości 60 tys. funtów przyznawana jest w cyklu dwuletnim żyjącemu pisarzowi, który tworzy w języku angielskim lub którego twórczość jest na angielski tłumaczona.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd