Jerzy Zdzisław Holzer

(Jerzy Z. Holzer)

Był absolwentem i wieloletnim pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej i przewodniczącym Wydziału Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Zajmował się nowoczesnymi metodami analizy procesów i struktur d... Był absolwentem i wieloletnim pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej i przewodniczącym Wydziału Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Zajmował się nowoczesnymi metodami analizy procesów i struktur demograficznych, zwłaszcza tworzeniem prognoz demograficznych, tablic wymieralności, sezonowością procesów oraz oceną uwarunkowań i konsekwencji przemian demograficznych.
Jest autorem ponad stu artykułów naukowych oraz około 25 monografii, studiów, rozpraw i podręczników, m.in. "Statystyki Polski" (1960 r.), "Perspektyw demograficznych Polski do roku 2030" i "Podstaw analizy demograficznej". Na wniosek demografów holenderskich został członkiem Akademii Europea.
Profesor, wiele lat współpracował z ONZ, m.in. jako regionalny doradca demograficzny w Centrum Programu Ludnościowego Afrykańskiej Komisji Gospodarczej ONZ z siedzibą w Addis Abebie oraz demograf w Wydziale Spraw Społecznych ONZ z siedzibą w Genewie. W latach 1973-1977 był organizatorem pracy Grupy Roboczej do Spraw Demografii Społecznej ONZ w ramach Europejskiego Programu Rozwoju Społecznego.

źródło opisu: http://www.wprost.pl/ar/17896/Prof-Jerzy-Holzer-nie-zyje/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Demografia
Demografia
Jerzy Zdzisław Holzer

0 (0 ocen i 1 opinii)
Demografia
W podręczniku zaprezentowano uwarunkowania i konsekwencje procesów demograficznych, dzięki czemu jest możliwa ocena i zrozumienia przyczyn zmian liczby, podstawowych struktur oraz tempa przyrostu lud...
czytelników: 3 | opinie: 1 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
3
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd