Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/6245/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

7 wartościowy tekst

Kolejny poniedziałek, zaczyna się kolejny tydzień wypełniony premierami książkowymi. Podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w przeciągu najbliższych dni. Polecamy!

W tym tygodniu w księgarniach pojawi się dziesięć tytułów z naszym logotypem na czwartej stronie okładki.

Zacznijmy od kryminałów. Utopce Katarzyny Puzyńskiej to piąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa.Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

Jeśli tęskniliście za Kingiem, otrzyjcie łzy – w księgarniach pojawi się Bazar złych snów. Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę.

Ucieszą się również fani twórczości Glukhovsky’ego. Wreszcie jest Metro 2035. Kontynuacja i zakończenie historii Artema. Ukoronowanie i zamknięcie kultowego cyklu Metro 2033, który właśnie staje się kompletną trylogią. Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat, a prawa do przekładu zagraniczni wydawcy wykupili na długo przed jej ukończeniem przez autora.

Jeśli jeszcze napięcia jest Wam mało, to polecamy Sedinum. Wiadomość z podziemi. W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na pace znajduje się ładunek, który wywraca do góry nogami spokojne życie kilku osób – architekta, który musiał się tutaj znaleźć z racji pełnionej funkcji, dziennikarki, która, zostając po godzinach w redakcji, mimowolnie stała się uczestniczką wydarzeń oraz potomka starej, pomorskiej rodziny, który na wieść o katastrofie przybywa do miasta swoich przodków.

Imperium ognia z kolei opowiada o Lai, która jest Naukowcem żyjącym w Martial Empire rządzonych żelazną ręką. Kiedy jej brat zostaje aresztowany za zdradę, Laia pod przykrywką niewolnika wkracza do najlepszej Akademii Wojskowej Imperium, aby w zamian za uratowanie jej brata przed egzekucją, pomóc innym naukowcom-rebeliantom 

Ci, którzy zawsze szukają piękna, mogą sięgnąć po Idź, postaw wartownika Harper Lee. Powieść powstała w połowie lat pięćdziesiątych. Wydana dopiero dziś, pozwala nam lepiej zrozumieć i docenić talent Harper Lee. Jest niezapomnianym świadectwem mądrości, człowieczeństwa, pasji, humoru i precyzji pisarki; głęboko poruszającym dziełem sztuki, z jednej strony barwnie opisującym czasy wielkich przemian, a z drugiej uświadamiającym czytelnikowi to, jak przemożny wpływ wywarły one na świat współczesny. "Idź, postaw wartownika" nie tylko potwierdza ponadczasową wartość klasycznej powieści Zabić drozda, ale też staje się jej nieodłącznym towarzyszem, nadając klasykowi amerykańskiej literatury nowe znaczenie, nowy kontekst i nową głębię.

Czytelniczkom, które marzą o tym, by rozgrzać się herbatą z miodem i poczytać o miłości, polecamy Garść pierników, szczyptę miłości Natalii Sońskiej – to doskonały remedium na jesienną aurę, zimowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia.

Do świąt jeszcze trochę zostało, ale już teraz polecamy świąteczne opowiadania dla młodzieży, napisane przez Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, którzy udowadniają, że wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość. Znajdziecie je w zbiorze Podaruj mi miłość.

Tym z Was, którzy poszukują codziennej dawki inspiracji do lepszego, pozytywnego życia polecamy Twój dziennik – osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy Brett na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc.

I na koniec coś dla tych, którzy lubią przygody - epicki finał bestsellerowej serii Chłopcy! Kiedy trzeba, bawi wyszukanymi żartami i ciętymi bon motami. Innym razem wyciska łzy i zmusza do refleksji. Wspaniałe zakończenie wspaniałej serii.

Polecamy i życzymy udanego tygodnia!


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2291
LubimyCzytać
30-10-2015 16:04
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 2006
Iwona
02-11-2015 10:29
Utopce Katarzyny Puzyńskiej :) Czekam z utęsknieniem ;)
książek: 1750
Scarlettrose
02-11-2015 13:19
Ja czekam na Kinga :D
książek: 402
drepers
02-11-2015 14:20
a ja na Metro 2035
książek: 73
Sammael
02-11-2015 19:20
Smutne uczucie, kiedy jesteś studentem i ledwo masz na życie, ale wiesz, ze musisz przeczytać Metro 2035.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wołanie z oddali

Po pierwszej części, która mnie nie zachwyciła, byłam uprzedzona do twórczości Edwardsona ale po jakimś czasie zdecydowałam się sięgnąć po ''Wołanie z...

zgłoś błąd zgłoś błąd