Garść pierników, szczypta miłości

Singielka w świątecznym wydaniu

Link do recenzji

2783 257 91

Na półkach: , , , , , ,

Natalia Sońska ma już w swoim literackim dorobku wiele książek. Jednak chociaż na moich domowych półkach znajduje się sporo z nich to jakoś tak się złożyło, że dopiero teraz postanowiłam sięgnąć po pierwszą spośród nich.

Debiut autorki zatytułowany jest „Garść pierników, szczypta miłości” i otwiera on trzytomowy cykl o tej samej nazwie. W pierwszym tomie poznajmy dwie przyjaciółki Hanię i Kingę, które pracują w redakcji pisma „Pearl”. Kinga pisze artykuły, a Hania (mimo, że ma znacznie większe aspiracje) poprawia teksty stworzone przez młodszych stażem kolegów.

Na skutek pewnych wydarzeń, aby zrobić psikusa nielubianej szefowej dziewczyny postanawiają na chwilę zamienić się obowiązkami, więc Hania, która ma napisać artykuł na temat świątecznych trendów, by zebrać potrzebny materiał, umawia się na rozmowy z różnymi ludźmi, w ten oto sposób poznaje m.in. Wiktora Olszewskiego – właściciela dużej agencji reklamowej.

Tak właśnie rozpoczyna się historia relacji dwojga ludzi z dosyć pogmatwaną przeszłością, w której nie brakowało niełatwych do udźwignięcia chwil i wydarzeń. Czy pomimo swoich wcześniejszych przejść, które uwarunkowują ich obecne spojrzenie na życie i międzyludzkie relacje tej dwójce uda się na siebie otworzyć? Tego dowiecie się z kart książki.

Historia Hani i Wiktora momentami wydawać się może nieco schematyczna niemniej jednak nie odbiera jej to swoistego uroku. Jest to opowieść o ludziach, którzy mimo tego, iż z pewnych względów często przywdziewają pozy i maski tak naprawdę poszukują tej jedynej, prawdziwej miłości i nie dotyczy to tylko głównych bohaterów.

Autorka pokazała również, jak wiele zamieszania we wzajemne więzi wprowadzić mogą niedopowiedzenia i rozmaite przemilczenia, których naturalną konsekwencją są rozmaite komplikacje. W losach wykreowanych przez Natalię Sońską postaci bardzo obrazowo oddane są także zawiłości relacji międzyludzkich, które nigdy nie są czarno białe i naznaczone są różnorodnymi emocjami, które z kolei potrafią bardzo mocno wpływać na decyzje, jakich człowiek dokonuje oraz na jego zachowania.

Jeśli macie ochotę na ciepłą, romantyczną, momentami zabawną, lecz także trzymająca w napięciu opowieść to sięgnijcie po ten sympatyczny debiut Natalii Sońskiej i poznajcie losy jego bohaterów.

Ja sama za jakiś czas zamierzam do nich wrócić i zapoznać się z drugą odsłoną tego cyklu. Kiedy już to nastąpi również podzielę się z Wami wrażeniami z lektury, a póki co jeśli jeszcze nie znacie „Garści pierników…” to poleca się ona Waszej uwadze.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Mija ulubiona seria

Mija ulubiona seria

Główna bohaterka strasznie mnie irytowała - nie wiem jak można być tak pustym i głupim. Rodziny wyidealizowane, żadnych skaz, to samo Wiktor - i nawet nie potrafiłam go polubić. Czytam książki do końca, więc i przez tą przebrnęłam. Kolejnych części nie mam zamiaru czytać.

Jeżeli szukacie powieści, która przedstawia świat z perspektywy kobiety, szczegóły z pracy w korporacji, współczesne problemy – to jest to książka dla Was…
Hania pracuje w redakcji modowego czasopisma, zajmując się korektą, ale marzy o pisaniu własnych tekstów. Jest singielką, niezależną kobietą, która pozornie nie myśli o stałym związku, twierdząc, że to tylko kłopoty i niepotrzebne zobowiązania. Odnajduje w końcu prawdziwą miłość, chociaż nie bez komplikacji i trudnych chwil…
Pomimo uroczej okładki sugerującej typowo świąteczną opowieść, jest to raczej obyczajówka, której akcja rozgrywa się po prostu w grudniu.

Lekka i słodka idealna na zimowe długie wieczory. Szczerze nie spodziewałam się, że ta historia spodoba mi się aż tak bardzo. Wiadomo jest to świąteczny romans więc wszystko w tej książce dzieje się nienaturalnie szybko. Ale o dziwo nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie. No dobra oprócz ostatnich 20 stron. Mam wrażenie że autorka chciała uniknąć przesadzonego słodkiego zakończenia ale chyba wyszło gorzej przynajmniej dla mnie.

Niesamowicie irytująca główna bohaterka, nie dałam rady doczytać do końca. Słaba pozycja nawet jako zwykłe czytadło na wieczór.

#garśćpiernikówszczyptamiłości @nataliasonska @czwartastrona #recenzja #zabookowaneświęta
Lubicie pierniki?Ja bardzo,zwłaszcza takie robione z kimś i przyprawione szczyptą miłości...a nawet dwiema😉
Sięgając po książkę sądziłam, że będzie to powieść "naładowana" świąteczną atmosferą..No bo te pierniki i miłość..rachunek zdaje się prosty😉😉A tymczasem nie...niezupełnie.. Owszem,temat i wątek świąt jest do tego celebrowany przez bohaterów bardzo rodzinnie i z zachowaniem pięknych tradycji.Dla mnie jednak powieść bardziej skupia się na walce...Walce o samego siebie,swoje zdanie,plany,marzenia i...tą tytułową szczyptę miłości.Główna bohaterka,Hania pracuje w redakcji gazety.Marzy o poważniejszym stanowisku jednak szefowa wciąż się "czepia" , wyprowadza ją z równowagi i nie daje szansy by się wykazać.Dziewczyna wkoncu mówi "dość" i odważnie wyraża swoje zdanie w dość specyficzny sposób.Na służbowym spotkaniu poznaje przystojnego i bogatego Wiktora,którego początkowo uznaje za"bufona" ale przy bliższym spotkaniu jej osąd ulega zmianie.Marek ,mąż szefowej,z którym kiedyś Hanię "coś" łączyło zaczyna się znowu przy niej kręcić co oczywiście powoduje kłopoty i nieporozumienia w na pozór uporządkowanym życiu kobiety.A gdy tytułowa szczypta miłości wkońcu się jej trafia z Krasnalkiem,jego siostrzyczką i wujkiem w pakiecie,Hania na wskutek wypadku traci pamięć...I znowu rozterki,wątpliwości i niewiadome.Czy Hania odzyska pamięć?Czy to co wywalczyła nie przepadnie? Będzie szczęśliwa czy nie?A może wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa?Jesteście ciekawi?Sięgnijcie zatem po książkę😉😉Bardzo przyjemna,pełna humoru lektura.
#piernikowelove #książkizimą #zapachpierników #szczyptamiłości #czytamsobie #czytaniezemocjami
#polscyautorzy #czytamsońską 🍪🍪

Nie doczytałam do końca, słabiutka. Nudna, schematyczna i tandetna.

Nie doczytałam do końca, słabiutka. Nudna, schematyczna i tandetna.

Muszę przyznać, że czytałam inne, lepsze książki w klimacie świątecznym. Ta jest lekka i przyjemna. Idealna na czas świąteczny i zimowy, jeśli oczekujemy lektury niewymagającej, przy której chcemy się zrelaksować i odpocząć. Jednak mimo wszystko czegoś mi tu brakowało. Nie było tu nic, co by wyróżniało ją spośród innych książek w tym w klimacie. Przeczytałam, ale raczej serii kontynuować nie będę.