Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/2154/dzis-startuje-port-literacki-wroclaw

Dziś startuje Port Literacki Wrocław

1 wartościowy tekst

Wielkie czytelnicze święto we Wrocławiu: od 19 do 21 kwietnia odbywa się tam Europejski Port Literacki, na który zawinie kilkudziesięciu autorów z Polski i zagranicy oraz setki czytelników. Z tej okazji mamy dla Was do rozdania 4 książki .

To już 18. edycja festiwalu organizowanego przez Biuro Literackie. Swoje osiemnaste urodziny port będzie hucznie obchodzić we wrocławskim Imparcie, który przemieni się w Oazę czytelników i miejsce spotkań ze znanymi autorami. W ich gronie znajdą się noblistka Herta Müller, laureatka Pulitzera Jorie Graham i najważniejszy pisarz świata arabskiego Hasan Blasim. Koncerty zagrają Lech Janerka, Strachy na Lachy i Kim Nowak. Będzie też okazja, by podyskutować z pisarzami. „Nowe sytuacje” to trzy konfrontacje między debiutantami i mistrzami: Filipa Wyszyńskiego z Martą Podgórnik i Bohdanem ZadurąKatarzyny Fetlińskiej z Andrzejem Sosnowskim i Filipem Zawadą oraz Katarzyny Jakubiak z Julią Fiedorczuk i Jerzym Jarniewiczem. Debaty poprowadzą Justyna Sobolewska i Dariusz Bugalski.

W międzyczasie, pomiędzy spotkaniami, koncertami i debatami, możemy zastanowić się, czym dla nas jest czytelnicza oaza. Gdzie ją znajdujemy? Między półkami bibliotek, w fotelu z kubkiem gorącej herbaty czy może w stosie czekających na przeczytanie książek? Każdy czytelnik odmiennie odpowie na tak postawione pytanie. I to bardzo dobrze się składa - ponieważ oaza czytelnicza ma mieć wiele znaczeń: od geograficznego, przez religijne po filozoficzne. Tak samo jak oaza wywołuje rozmaite skojarzenia w umysłach różnych osób, tak i festiwal Port Literacki stawia sobie za cel budowanie równie różnorodnych sieci konotacji i otwieranie się na coraz to nowe doświadczenia literackie.Z okazji rozpoczynającego się dziś Portu Literackiego Wrocław mamy do rozdania 4 książki: 2 egzemplarze Manatek Bogusława Kierca z autografami i 2 egzemplarze Prześwitów Jorie Graham. Otrzymają je 4 pierwsze osoby, które przyślą na adres e-mail konkurs@lubimyczytac.pl krótkie uzasadnienie, dlaczego właśnie im powinniśmy przekazać te książki.

Szczegółowe kalendarium wydarzeń Portu Literackiego Wrocław 2013 znajdziecie na oficjalnej festiwalowej stronie internetowej portliteracki.pl.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Portu.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
19-04-2013 10:55
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 2
Sonia
19-04-2013 15:44
Wypadałoby się wybrać :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Silence Fallen

Dziesiąta część przygód Mercy jest dla mnie jedną z najlepszych w całej serii. Obawiałam się trochę przeniesienia akcji do Europy, bo Mercy kojarzy mi...

zgłoś błąd zgłoś błąd