#czytamwdomu – książki poleca Piotr Rozmus

LubimyCzytać LubimyCzytać
31.03.2020

Piotr Rozmus – autor thrillerów „Bestia”, „Przebudzenie”, „Kompleks Boga” i „Piętno mafii” – jak na twórcę tego emocjonującego gatunku literackiego przystało, poleca podczas epidemii książki, które z pewnością wywołają w czytelniku napięcie i sprawią, że czas będzie płynął bardzo szybko. Zobaczcie, dzięki którym pozycjom według autora skutecznie oderwiecie się od rzeczywistości!

#czytamwdomu – książki poleca Piotr Rozmus

COVID-19 mocno skomplikował nam życie. Kwarantanny, nadzory epidemiologiczne, urzędy, firmy i instytucje pracujące w trybie zdalnym. Gros ludzi pozostało w domach, inni niezmiennie każdego dnia meldują się w pracy. Bez względu na to, do której grupy należycie, chciałbym polecić Wam kilka pozycji z gatunku kryminał i thriller, które nie tylko pomogą skutecznie zabić czas, ale również pozwolą choć na chwilę oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. No to zaczynamy…

Na początek cykl o przygodach komendanta Martina Servaza autorstwa Bernarda Miniera. Jak dotąd ukazało się pięć tomów: „Bielszy odcień śmierci”, „Krąg”, „Nie gaś światła”, „Noc” i… „Siostry”. Szczególnie gorąco polecam pierwsze trzy. Mroźne Pireneje, zagadkowe morderstwa, charyzmatyczny glina mający rachunki do wyrównania z wrogiem z przeszłości, zapierająca dech w piersi atmosfera, intryga trzymająca w napięciu do ostatniej strony i… świetne pióro Miniera, mocne, wyraziste i miejscami poetyckie. Jeżeli wolicie audiobooki, sięgajcie śmiało, bowiem Piotr Grabowski zrobił kapitalną robotę!

Pozostajemy we Francji, a konkretnie w skutych lodem Alpach, ponieważ kolejnym tytułem, który chciałbym zarekomendować, są „Purpurowe rzeki” Jeana Christophe'a Grangé. Klimat podobny do tego, jaki odnajdziemy w powieściach Miniera. Straszliwa zbrodnia, dwa niezależnie prowadzone śledztwa i dwóch mocnych protagonistów, policjantów różniących się jak ogień i woda. Kiedy ich ścieżki wreszcie się przetną, przyjdzie im zjednoczyć siły w poszukiwaniu zabójców i rozwikłaniu tajemniczej zagadki sprzed lat. Na podstawie powieści powstał serial i film. Pierwszego jeszcze nie widziałem, ale drugi, z Jeanem Reno i Vincentem Casselem w rolach głównych, polecam gorąco!

Na koniec coś z naszego podwórka. Chciałbym zaproponować „Piętno” mojego serdecznego kolegi po piórze Przemka Piotrowskiego. Przez całe zamieszanie spowodowane epidemią koronawirusa powieść trafi na księgarniane półki dopiero 6 maja, ale już zbiera rewelacyjne przedpremierowe recenzje. Co byś zrobił, gdyby policja poszukiwała mordercy… który wygląda jak Twój brat bliźniak? Chcąc nie chcąc, Igor Brudny musi zmierzyć się z demonami z przeszłości, oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia. Przemek Piotrowski nie zwalnia tempa, mocno winduje poprzeczkę, a trzeba powiedzieć, że ta zawisła wysoko już przy okazji debiutu, jakim był „Kod Himmlera”. Lektura obowiązkowa!

Księgarnie i biblioteki zamknięte, ale na szczęście jest internet i wszystkie polecane przeze mnie powieści bez problemu zamówicie w sieci. Jeżeli możecie, zostańcie w domu i po prostu czytajcie książki. Życzę dużo zdrowia i emocjonującej lektury!

Piotr Rozmus

Piotr Rozmus – urodzony w 1983 roku w Koszalinie. Ukończył dwa fakultety: doradztwo psychospołeczne i socjologię stosowaną na Uniwersytecie Szczecińskim oraz profilaktykę społeczną i resocjalizację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie pasjonuje się boksem, uprawia dużo sportu i kocha psy. Debiutował w 2014 roku thrillerem „Bestia”,  rok później ukazał się thriller psychologiczny „Kompleks Boga”, a w 2016 roku „Przebudzenie” – kontynuacja debiutanckiej „Bestii”, która została nominowana w kategorii Horror w Plebiscycie Książka Roku 2016 serwisu lubimyczytać.pl. Jego ostatnia książka, „Piętno mafii”, ukazała się na początku 2019 roku.

Baner reklamowy akcji czytam w domu kupuje książki

Akcja #czytamwdomu #kupujeksiazki

Książki są ważne – szczególnie w trudnych czasach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19. Nie można jednak zapominać, że branża książki – podobnie jak cała kultura – może już wkrótce zmierzyć się z zapaścią ekonomiczną. Przełożone wydarzenia literackie i targi książki, odwołane festiwale i spotkania autorskie, opóźnione premiery – wszystko to sprawia, że nad czytelniczą przyszłością zbierają się czarne chmury. Ile książek nie ukaże się z powodu strat poniesionych w wyniku pandemii? Jak wielu pisarzy nie otrzyma wynagrodzenia? Które księgarnie zostaną zamknięte? Jako społeczność czytelników lubimyczytać.pl chcemy pomóc branży książki, a więc wszystkim ludziom zawodowo związanym z literaturą: pisarzom, redaktorom, tłumaczom, grafikom, księgarzom, wydawcom. Mamy bowiem świadomość tego, że tylko czytając i kupując książki, możemy wpłynąć na ich przyszłość.

W ramach akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki będziemy regularnie publikować wypowiedzi pisarzy, aktywistów ze świata kultury i redaktorów lubimyczytać.pl. Będą oni polecać wybraną przez siebie publikację, która ich zdaniem świetnie nada się na nadchodzące czasy. Na naszym profilu na Instagramie znajdziecie szablon, dzięki któremu także możecie pokazać, po jakie książki waszym zdaniem warto sięgnąć podczas przymusowego pozostania w domu.

Przeczytaj wszystkie polecenia w ramach akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki

Fotografia autora: Mirosław Korkus 


komentarze [2]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
jatymyoni  - awatar
jatymyoni 31.03.2020 20:53
Bibliotekarz

Ciekawe propozycje.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 31.03.2020 09:40
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post