Debit

Okładka książki Debit C.J. Tudor
Okładka książki Debit
C.J. Tudor Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
408 str. 6 godz. 48 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału:
The Drift
Wydawnictwo:
Czarna Owca
Data wydania:
2024-04-24
Data 1. wyd. pol.:
2024-04-24
Liczba stron:
408
Czas czytania
6 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382524338
Tłumacz:
Tomasz Wyżyński
Tagi:
postapo thriller thriller postapo postapokalipsa zbrodnia śnieg
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
110 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
605
594

Na półkach: ,

C.J. Tudor powraca z nową, emocjonującą powieścią zatytułowaną „Debit”, która z pewnością przyciągnie miłośników thrillerów psychologicznych i postapokaliptycznych opowieści. Już od pierwszych stron książka wciąga czytelnika w mroczny, nieprzyjazny świat, gdzie trzy różne historie splatają się w jedną, zaskakującą narrację. Tudor, znana ze swojego talentu do budowania napięcia i kreowania złożonych postaci, dostarcza nam literacką ucztę pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych rozwiązań. 

Historia rozpoczyna się od dramatycznej sceny, w której Hannah budzi się w rozbitym autokarze pośrodku zamieci śnieżnej. Otoczona posiniaczonymi ciałami i wrakiem pojazdu, musi stawić czoła nie tylko ekstremalnym warunkom pogodowym, ale także mrocznym sekretom swoich towarzyszy. Autobus, którym podróżowała wraz z innymi studentami Akademii, miał wypadek i utkwił w zaspie. Teraz, aby przetrwać, ocalała garstka studentów musi ze sobą współpracować, choć ich zaufanie do siebie nawzajem jest wystawione na ciężką próbę. 

Równolegle poznajemy Meg, która budzi się w zatrzymanym wysoko nad ziemią wagoniku kolejki linowej. Towarzyszy jej pięciu nieznajomych, a wszyscy zmierzają do tajemniczego miejsca zwanego Azylem. Jednak, w miarę jak temperatura spada, a napięcie rośnie, Meg zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy dotrą tam żywi. Ich sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, a Meg zmuszona jest stawić czoła własnym lękom i niepewnościom. 

Carter natomiast przebywa w schronisku narciarskim na odludziu. Podczas burzy śnieżnej psuje się generator prądu, co potęguje niebezpieczeństwo, w jakim się znajdują. Kruche więzi między mieszkańcami schroniska są wystawione na próbę, a Carter musi podjąć decyzje, które mogą zaważyć na ich przetrwaniu. Kiedy napięcie osiąga punkt krytyczny, Carter zdaje sobie sprawę, że zagraża im nie tylko natura, ale także coś znacznie bardziej mrocznego. 

Nikt nie uważa się za czarny charakter. Wszyscy uważają się za bohaterów pozytywnych. I zwykle się mylą.

C.J. Tudor mistrzowsko splata te trzy wątki, tworząc spójną i fascynującą historię, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Akcja jest prowadzona z perspektywy różnych bohaterów, co pozwala czytelnikowi na głębsze zrozumienie ich motywacji, lęków i nadziei. Ta wielowątkowość jest jednym z największych atutów powieści, ponieważ każda z opowieści wnosi coś nowego do ogólnego obrazu, budując napięcie i intrygę. 

Narracja tutaj jest pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka doskonale buduje atmosferę niepewności i strachu, wprowadzając czytelnika w mroczny świat, gdzie nie można ufać nikomu. Postacie są wiarygodne i złożone, każda z nich ma swoje tajemnice i grzechy, które stopniowo wychodzą na jaw. Potrafi ona zaskakiwać czytelnika, wprowadzając nieoczekiwane rozwiązania i zmuszając do ciągłego rewidowania swoich przypuszczeń. 

Jednym z najciekawszych elementów powieści „Debit” jest sposób, w jaki pisarka łączy wątki postapokaliptyczne z thrillerem psychologicznym. Opisane w książce zagrożenie wirusem, który dziesiątkuje społeczeństwo, jest przerażająco realistyczne i budzi skojarzenia z realnymi wydarzeniami, takimi jak pandemia koronawirusa. Autorka świetnie pokazuje, jak ludzie reagują w obliczu zagrożenia, jak radzą sobie z izolacją i strachem, oraz jakie mechanizmy obronne uruchamiają w ekstremalnych sytuacjach. 

Warto również zwrócić uwagę na umiejętność C.J. Tudor do kreowania realistycznych, pełnych napięcia scen. Opisy walki o przetrwanie w ekstremalnych warunkach są przejmujące i wiarygodne, a sposób, w jaki autorka przedstawia relacje między bohaterami, dodaje głębi i autentyczności całej historii. Nie brakuje również momentów grozy, które trzymają czytelnika w napięciu i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury. 

Fabuła „Debit” jest misternie skonstruowana, a każde wydarzenie ma swoje miejsce i znaczenie w ogólnej narracji. W miarę jak odkrywamy kolejne tajemnice i sekrety bohaterów, historia nabiera tempa i prowadzi nas do zaskakującego finału, który z pewnością zostanie w pamięci na długo po zakończeniu lektury. 

Uważaj komu ufasz. Diabeł był kiedyś aniołem.

Podsumowując,

„Debit” to niezwykle wciągający thriller, który łączy elementy postapokaliptyczne z psychologicznym napięciem. C.J. Tudor stworzyła fascynującą, wielowątkową opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To książka, która skłania do refleksji nad ludzką naturą i naszymi reakcjami w obliczu ekstremalnych sytuacji.

Polecam ją nie tylko miłośnikom thrillerów, ale także wszystkim, którzy szukają dobrze napisanej, trzymającej w napięciu lektury. „Debit” to pozycja, której nie można przegapić i która z pewnością znajdzie się wśród najlepszych książek roku.

C.J. Tudor powraca z nową, emocjonującą powieścią zatytułowaną „Debit”, która z pewnością przyciągnie miłośników thrillerów psychologicznych i postapokaliptycznych opowieści. Już od pierwszych stron książka wciąga czytelnika w mroczny, nieprzyjazny świat, gdzie trzy różne historie splatają się w jedną, zaskakującą narrację. Tudor, znana ze swojego talentu do budowania...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1181
1181

Na półkach: , ,

Jak zwykle na początku lata dopadł mnie czytelniczy kryzys. Nie ciągnie mnie do książek, czytam wolniej, czasami muszę się wręcz zmuszać aby sięgnąć po kolejną pozycję z półki. Mierzę się już z tym kolejny rok i doświadczenie mi podpowiada, że nie ma sensu z tym walczyć, trzeba po prostu przeczekać aż wróci mi nieposkromiony apetyt na czytanie.
Na razie nie pobudzają go przeciętne pozycje, które trafiają w moje ręce, jak chociażby ostatnio przeczytana przez mnie najnowsza książka C.J. Tudor "Debit", autorki która szturmem zdobyła uznanie czytelników takimi powieściami jak "Kredziarz" czy "Zniknięcie Annie Thorne".
Lektura ta nie zostanie długo w mojej pamięci, bo choć zapowiadała się ciekawie, to w mojej ocenie pisarce zabrakło weny (bądź cierpliwości),aby książka ta powtórzyła sukces wcześniejszy bestsellerów.

Oczywiste jest, że bodźcem do powstania tej książki była pandemia COVID-19, która stała się źródłem inspiracji dla wielu twórców. W przypadku "Debitu" czytelnik już od pierwszych stron zdaje sobie sprawę, iż obserwuje świat, który siejący spustoszenie wirus zmienił nie do poznania.
Mrok, zimno, poczucie zagrożenia tylko potęgują strach i niepewność. Jednak obraz, który widzimy jest niekompletny. Autorka, nie zdecydowała się opowiedzieć o tym, co przytrafiło się ludzkości. Ze strzępek informacji samemu trzeba budować historię, co moim zdanie było zarówno męczące jak i irytujące.
Przeplatające się historie trójki bohaterów, które nie wbrew pierwszemu wrażeniu nie dzieją się równolegle, pozwalają choć trochę zrekonstruować wydarzenia z przeszłości.
Hannah, Meg i Carter to Ci, którym na razie udało się uniknąć śmiertelnego zagrożenia. Muszą jednak, jak jak wszyscy, walczyć o przetrwanie. Jedynym jego gwarantem jest szczepionka, która powstaje w tajemniczym miejscu zwanym Azylem. Jest bezcenna, cenniejsza niż życie innych....
Bo aby przeżyć, należy myśleć wyłącznie o sobie i swoich bliskich. Empatia, współczucie i kooperacja to pojęcia, które w tym świecie nie znaczą nic.

W trakcie czytania czułam się jakby trzymała w ręku książkę, która ma wyrwane pierwsze 100 stron. Brakowało mi płynności akcji, logiki i punktu wspólnego wszystkich trzech wątków (na to trzeba było czekać praktycznie do końca książki). Opowieść ta miała potencjał, jednak nie został on wykorzystany. "Debit" to lektura, która nie zagości na dłużej w mojej pamięci.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Jak zwykle na początku lata dopadł mnie czytelniczy kryzys. Nie ciągnie mnie do książek, czytam wolniej, czasami muszę się wręcz zmuszać aby sięgnąć po kolejną pozycję z półki. Mierzę się już z tym kolejny rok i doświadczenie mi podpowiada, że nie ma sensu z tym walczyć, trzeba po prostu przeczekać aż wróci mi nieposkromiony apetyt na czytanie.
Na razie nie pobudzają go...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
688
287

Na półkach:

Och, ja się cieszę, że „Debit” trafił w moje ręce! Sądzę, że miłośnikom gatunku także przypadnie do gustu.
Hannah budzi się posiniaczona i obolała. Na zewnątrz zima, zaspy i zamieć. Znajduje się w autokarze wraz z jedenastoma pozostałymi studentami, którzy z Akademii podróżują do Azylu. Do miejsca w którym mają zająć się badaniami nad groźnym wirusem dziesiątkującym społeczeństwo lub zamieniających ludzi w gwizdaczy.
Carter, który został wyekspediowany z Azylu do miasteczka po zapasy w drodze powrotnej napotyka kolegę z owej „miejscówki” do której właśnie wraca. W ramach aktu miłosierdzia zmuszony jest go unicestwić. Na miejscu natomiast zastaje nie lada bałagan oględnie mówiąc a największym problemem jest dogorywający generator prądu.
W stronę Azylu kolejką linową podąża także pięcioosobowa grupa. Niestety z powodu awarii zostają uwięzieni w wagoniku. Zamieć, brak widoków na ratunek powoduje, że podróżni nie mają powodów do radości.
Trzy miejsca akcji. Różni bohaterowie. Jeden problem – wirus i próba ochrony przed nim. Jednak nie sądźcie, że to całą fabuła. O, nie. To tylko próbka tego co znajdziecie za okładką. Książka na początku może wydawać się nieco chaotyczna jednak, gdy tylko przebrnie się przez to pierwsze wrażenie, to przyciąga czytelnika niczym przyspieszenie grawitacyjne.
Trudno pisać przy tym thrillerze o zabawie, jednak miałam ogromną satysfakcję w odkrywaniu ról poszczególnych bohaterów. Czy mi się to udało? Niekoniecznie, gdyż autorka naprawdę wie jak pisać aby zaskoczyć czytelnika.
Jeśli w dalszym ciągu macie wątpliwości co do lektury, to namawiam, gdyż od momentu tegorocznej premiery szwedzkiego kryminału nie czytałam nic równie wciągającego. „Debit” to pozycja godna uwagi.

Och, ja się cieszę, że „Debit” trafił w moje ręce! Sądzę, że miłośnikom gatunku także przypadnie do gustu.
Hannah budzi się posiniaczona i obolała. Na zewnątrz zima, zaspy i zamieć. Znajduje się w autokarze wraz z jedenastoma pozostałymi studentami, którzy z Akademii podróżują do Azylu. Do miejsca w którym mają zająć się badaniami nad groźnym wirusem dziesiątkującym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
371
371

Na półkach: ,

Dla wielbicieli "Żywych trupów", Zombie itp. Lubisz globalną zagładę, post-apokaliptyczny świat itp. książka może Ci się podobać, dla innych to omijać szerokim łukiem. Ja się nadziałem na minę, nie lubię tego gatunku, sięgałem bardziej po autora niż fabułę i .... ZONK.

Dla wielbicieli "Żywych trupów", Zombie itp. Lubisz globalną zagładę, post-apokaliptyczny świat itp. książka może Ci się podobać, dla innych to omijać szerokim łukiem. Ja się nadziałem na minę, nie lubię tego gatunku, sięgałem bardziej po autora niż fabułę i .... ZONK.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1200
1199

Na półkach: , , , ,

C.J. Tudor w swojej najnowszej powieści "Debit" stworzyła trzymający w napięciu thriller. Książka skupia się na trzech postaciach: Hannah, Meg i Carterze, które muszą stawić czoła ekstremalnym warunkom i mrocznym tajemnicom, by przetrwać.

Historia Hannah zaczyna się dramatycznie. Budzi się wśród okaleczonych ciał, metalu i potłuczonego szkła, po wypadku autokaru, którym ewakuowano ją wraz z innymi studentami Akademii podczas zamieci. W tej skrajnie niebezpiecznej sytuacji nieliczni ocalali muszą współpracować, by się wydostać, jednocześnie nie zdradzając swoich mrocznych sekretów. To połączenie survivalu i psychologicznej gry między postaciami sprawia, że każdy rozdział dostarcza dreszczyku emocji.

Meg, z kolei, budzi delikatne kołysanie. Jest uwięziona z pięcioma nieznajomymi w wagoniku kolejki linowej, który zatrzymał się wysoko nad ośnieżonymi górami. Nie pamięta, jak się tam znalazła, co tylko potęguje uczucie niepewności i zagrożenia. Zmierzają do tajemniczego miejsca zwanego Azylem, ale kiedy temperatura spada i narasta napięcie, Meg zaczyna rozumieć, że nie wszyscy dotrą tam żywi. Tudor mistrzowsko buduje klaustrofobiczną atmosferę, w której każda minuta zdaje się na wagę złota.

Carter znajduje się w schronisku narciarskim na odludziu, spoglądając przez okno na szalejącą zamieć. Awaria generatora sprawia, że sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna. Brak prądu i niskie temperatury to jednak niejedyne zagrożenia – kruche więzi międzyludzkie zostają wystawione na ostateczną próbę. Relacje między postaciami, ich przeszłość i skrywane tajemnice tworzą fascynującą sieć zależności, która grozi zawaleniem się w każdej chwili.

Wszystkie te wątki splatają się ze sobą w sposób mistrzowski, prowadząc do nieuchronnej konfrontacji z czymś znacznie groźniejszym. Siła, która czai się w tle, to zagrożenie, które może zniszczyć ludzkość, co dodaje powieści apokaliptycznego wymiaru.

Kunszt Tudor polega nie tylko na umiejętności budowania napięcia, ale także na kreacji głębokich, wielowymiarowych postaci. Hannah, Meg i Carter to bohaterowie z krwi i kości, każdy z nich zmaga się z własnymi demonami, które ujawniają się w miarę rozwoju fabuły. Ich wewnętrzne zmagania są równie fascynujące, co zewnętrzne niebezpieczeństwa, którym muszą stawić czoła.

Hannah, pomimo traumatycznych przeżyć, pokazuje niesamowitą siłę i determinację. Jej umiejętność radzenia sobie w ekstremalnych warunkach oraz walka o przetrwanie nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie, budzą podziw. Tudor z wielką precyzją oddaje jej rozterki, obawy i nadzieje, sprawiając, że czytelnik nie może przestać jej kibicować.

Meg, z kolei, reprezentuje inną stronę ludzkiej natury – zagubienie i niepewność. Jej amnezja i tajemnicze otoczenie potęgują uczucie izolacji i strachu. Tudor mistrzowsko buduje napięcie wokół jej postaci, pozwalając czytelnikowi stopniowo odkrywać prawdę wraz z nią. To właśnie ta niepewność i nieznane motywy pozostałych osób w wagoniku sprawiają, że historia Meg jest tak intrygująca.

Carter, znajdujący się w schronisku narciarskim, symbolizuje walkę z beznadzieją i konieczność podejmowania trudnych decyzji w sytuacjach kryzysowych. Jego postać pokazuje, jak w obliczu zagrożenia ludzie potrafią się zmieniać – jedni stają się bohaterami, inni ukazują swoje mroczne strony. Tudor z finezją prowadzi narrację, sprawiając, że Carter staje się dla czytelnika postacią równie fascynującą, co tragicznie realistyczną.

Fabuła "Debitu" jest skomplikowana, pełna zwrotów akcji i tajemnic, które wciągają czytelnika w wir wydarzeń. Jednak w głębi tej złożonej narracji kryje się głębsze przesłanie. Powieść w rzeczywistości dotyka uniwersalnych tematów – poczucia straty i tego, jak ludzie radzą sobie z bólem i tragedią.

Każdy z bohaterów zmaga się z własnymi demonami i traumami, które stopniowo wychodzą na jaw. Hannah, Meg i Carter to postacie, które muszą odnaleźć siłę w obliczu niepewności i zagrożenia. Ich podróż to nie tylko walka o fizyczne przetrwanie, ale również o zachowanie człowieczeństwa i wiary w siebie nawzajem.

Tudor doskonale pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach, nadzieja i wiara w ludzkość mogą przetrwać. Nawet gdy bohaterowie stają przed największymi wyzwaniami, potrafią znaleźć w sobie odwagę i determinację, by iść dalej. To właśnie te momenty nadziei i wspólnoty sprawiają, że "Debit" jest tak poruszającą lekturą.

Powieść przypomina, że mimo wszelkich przeciwności, ludzie mają w sobie zdolność do niesamowitej siły i empatii. Tudor udało się uchwycić esencję ludzkiej natury – skłonność do wspierania się nawzajem i poszukiwania światła nawet w najciemniejszych momentach. To sprawia, że "Debit" jest nie tylko trzymającym w napięciu thrillerem, ale także głęboko refleksyjną opowieścią o nadziei i przetrwaniu.

Siła, która czai się w tle, dodaje powieści dodatkowej głębi i tajemniczości. To nie tylko fizyczne zagrożenie, ale również metafora ludzkich lęków i słabości. Tudor udało się stworzyć atmosferę nieustannego zagrożenia, która sprawia, że "Debit" to książka, od której nie sposób się oderwać.

Podsumowując, "Debit" C.J. Tudor to doskonały thriller, który łączy w sobie elementy horroru, psychologicznej gry i apokaliptycznej wizji. To opowieść o przetrwaniu, ludzkiej naturze i mrocznych sekretach, które każdy z nas nosi w sobie. Polecam tę książkę wszystkim, którzy cenią literaturę trzymającą w napięciu, złożone postaci i nieoczekiwane zwroty akcji. C.J. Tudor udało się stworzyć pełen napięcia i zwrotów akcji thriller, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gatunku. Każda z trzech głównych postaci ma swoje unikalne miejsce w tej mrocznej układance, a ich historie splatają się w sposób, który sprawia, że nie można się doczekać, co wydarzy się dalej.

C.J. Tudor w swojej najnowszej powieści "Debit" stworzyła trzymający w napięciu thriller. Książka skupia się na trzech postaciach: Hannah, Meg i Carterze, które muszą stawić czoła ekstremalnym warunkom i mrocznym tajemnicom, by przetrwać.

Historia Hannah zaczyna się dramatycznie. Budzi się wśród okaleczonych ciał, metalu i potłuczonego szkła, po wypadku autokaru, którym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
191
183

Na półkach: ,

Też tak macie, że czasem zastanawiacie się, dlaczego autor tak, a nie inaczej zatytułował książkę? Ja tak miałam z „Debit” C. J. Tudor. Przez całą książkę szukałam nawiązania i w końcu je otrzymałam, co mnie niezmiernie uradowało, bo ten tytuł od samego początku spędzał mi sen z powiek. 

Książka faktycznie jest bardzo wciągająca. Już od pierwszych stron porwała mnie historia Hannah, Meg i Cartera. Co łączy te osoby? Walka o przetrwanie! Główni bohaterowie zmierzali do bezpiecznego Azylu. Jedni autobusem, inni kolejka linową, a pozostali już w nim byli. Pech chciał, choć może nie tylko on, że autobus ze studentami miał wypadek, a kolejka stanęła i nie mogła ruszyć. Wokół tylko śnieg, mróz, trupy i zaraza. Jednym słowem śmiertelne niebezpieczeństwo. Podczas walki o przetrwanie na jaw wychodzą tajemnice i sekrety uwięzionych w potrzasku ludzi, a najlepsze jest w tym to, że śmierć czyha na bohaterów dosłownie z każdej strony.

Koncepcja książki jest niesamowita. Połączenie trzech wątków i stopniowe odkrywanie prawdy to coś, co lubię. Z każdym rozdziałem dowiadywałam się czegoś nowego, na jaw wychodziły nowe grzeszki i motywacje bohaterów. Z początku ciężko ocenić, kto jest dobry, a kto zły, szczególnie w Azylu. Tam najbardziej wyczuwalna była nieufność i strach o siebie. 

Mocnym punktem książki jest także końcowe odkrycie. W pewnym momencie można już złożyć wszystko w całość i wtedy mamy wielkie „wow”. Dobra robota!

To naprawdę świetny thriller. Nie powiedziałabym, że przerażający, ale na pewno trzyma w napięciu. Trzy linie czasowe, trzy grupy, trzy miejsca, jedna historia. I to jako historia! Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za otrzymany egzemplarz.

Też tak macie, że czasem zastanawiacie się, dlaczego autor tak, a nie inaczej zatytułował książkę? Ja tak miałam z „Debit” C. J. Tudor. Przez całą książkę szukałam nawiązania i w końcu je otrzymałam, co mnie niezmiernie uradowało, bo ten tytuł od samego początku spędzał mi sen z powiek. 

Książka faktycznie jest bardzo wciągająca. Już od pierwszych stron porwała mnie...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1991
1731

Na półkach: , , , ,

Nieznana mi dotąd autorka i jej wizja świata po pandemii -czemu nie?Mogę spróbować.
Choć nie jestem fanką tego typu powieści ,to jednak muszę się przyznać,że czytało mi się dość sprawnie ,a cała historia wzbudziła moją ciekawość.Poznajemy trzy historie.
Grupa studentów ginie w wypadku autokaru,a przeżywają tylko nieliczni.
Pięcioro nieznajomych utknęło w wagoniku zawieszonym nad szczytami gór.
Killku ludzi zostaje uwięziona w górskim schronisku.
Wszystkich łączy jedno-dążą do Azylu,ale żeby tam dotrzeć muszą znaleźć sposób,by wydostać się z pułapek .
Wszystkie trzy wątki trzymają w napięciu i za każdym razem kończą się tak,że chce się jak najprędzej poznać dalsze losy ocalałych,a gdy w końcu się łączą nieco zaskakują.
Fajny,nieszablonowy pomysł.

Nieznana mi dotąd autorka i jej wizja świata po pandemii -czemu nie?Mogę spróbować.
Choć nie jestem fanką tego typu powieści ,to jednak muszę się przyznać,że czytało mi się dość sprawnie ,a cała historia wzbudziła moją ciekawość.Poznajemy trzy historie.
Grupa studentów ginie w wypadku autokaru,a przeżywają tylko nieliczni.
Pięcioro nieznajomych utknęło w wagoniku...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2454
2438

Na półkach:

Czasami trzeba zabić, by przeżyć

W czasie zamieci Hannah została ewakuowana wraz z innymi studentami. Autor utknął w zaspie. Ocaleli tylko nieliczni. Dlatego widok okaleczonych ciał i szkła, był pierwszym co znaczyła po przebudzeniu.

Meg utknęła w wagoniku kolejki linowej. Nie wie jak tam się znalazła ale wie że może nie wszyscy wyjadą z tego żywo.

Carter mieszkający na odludziu w schronisku mierzy się z niebezpieczną sytuacja przez niedziałający generator.

Każda sytuacja jest ryzykowna, ma sieje sekrety, tajemnice, ukazuje upadek świata, walka człowieka, mnóstwo napięcia.

Czasami trzeba zabić, by przeżyć

W czasie zamieci Hannah została ewakuowana wraz z innymi studentami. Autor utknął w zaspie. Ocaleli tylko nieliczni. Dlatego widok okaleczonych ciał i szkła, był pierwszym co znaczyła po przebudzeniu.

Meg utknęła w wagoniku kolejki linowej. Nie wie jak tam się znalazła ale wie że może nie wszyscy wyjadą z tego żywo.

Carter mieszkający na...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
793
63

Na półkach:

Książka ciekawa, szybko się czyta, bardzo wciąga. Zakończenie, jednak mnie rozczarowało i zasmuciło...

Książka ciekawa, szybko się czyta, bardzo wciąga. Zakończenie, jednak mnie rozczarowało i zasmuciło...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
468
468

Na półkach:

Wirus dziesiątkuje światową społeczność, los ludzkości leży w rękach wielkich koncernów farmaceutycznych tworzących kolejne szczepionki do coraz to nowszych mutacji.
Wszyscy niestety to dobrze znamy z czasów panującej jeszcze nie tak dawno epidemii wirusa COVID19.
Autorka pani C.J. Tudor postanowiła pójść jeszcze dalej. I to nie o krok czy dwa. Mamy świat w którym istnieją ośrodki odosobnienia gdzie pod pozorem opieki nad zarażonymi przetrzymuje się wbrew ich woli i traktuje jako ludzkie króliki doświadczalne do testowania kolejnych wariantów szczepionek bo „trzeba ponosić ofiary by chronić świat dla wspólnego dobra”, istnieje Departament decydujący o losach ludzi oraz mamy niezgadzających się na to wszystko zbuntowanych przedstawicieli ludzkości zarówno zdrowych jak i tych zarażonych.

Umiejętnie i wciągająco choć czasami zbyt wolno rozkręcająca się akcja do tego nawet stopnia, że chciałoby się zerknąć od razu kilka stron naprzód aby nie czekać tylko od razu wiedzieć co autorka zgotowała swoim bohaterom i czym zaskoczy czytelnika. Jednak chęć delektowania się każdym, nawet najdrobniejszym szczegółem każe wątkom toczyć się w swoim, określonym przez C.J. Tudor tempie.
Wszystko to razem zebrane stworzyło intrygujący, mroczny i trzymający w napięciu horror w post apokaliptycznym świecie.

Wirus dziesiątkuje światową społeczność, los ludzkości leży w rękach wielkich koncernów farmaceutycznych tworzących kolejne szczepionki do coraz to nowszych mutacji.
Wszyscy niestety to dobrze znamy z czasów panującej jeszcze nie tak dawno epidemii wirusa COVID19.
Autorka pani C.J. Tudor postanowiła pójść jeszcze dalej. I to nie o krok czy dwa. Mamy świat w którym istnieją...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    233
  • Przeczytane
    117
  • Posiadam
    33
  • 2024
    17
  • Teraz czytam
    13
  • Ulubione
    5
  • Legimi
    4
  • Recenzenckie
    4
  • Kryminał
    4
  • Egzemplarz recenzencki
    3

Cytaty

Więcej
C.J. Tudor Debit Zobacz więcej
C.J. Tudor Debit Zobacz więcej
C.J. Tudor Debit Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także