rozwiń zwiń

Zakończyły się zdjęcia do ekranizacji „Innych ludzi“. W obsadzie Bohosiewicz, Fabijański i Beler

LubimyCzytać LubimyCzytać
15.12.2020

Ostatni klaps na planie filmowym „Innych ludzi”. W filmie, który ma pojawić się w kinach jesienią 2021 roku, zobaczymy Sonię Bohosiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Magdę Koleśnik i Jacka Belera. Poznaliśmy też plany Disneya związane z marvelowskim uniwersum: powróci „Fantastyczna Czwórka”!

Zakończyły się zdjęcia do ekranizacji „Innych ludzi“. W obsadzie Bohosiewicz, Fabijański i Beler Anna Włoch

Inni ludzie Dorota Masłowska„Inni ludzie”, Dorota Masłowska (Wydawnictwo Literackie)

Zakończyły się prace na planie filmu „Inni ludzie”. Ekranizacji książki Doroty Masłowskiej możemy się spodziewać w kinach dopiero za blisko rok; premiera planowana jest na jesień 2021 roku. W głównych rolach obrazu wyreżyserowanego przez Alekksandrę Terpińską zobaczymy Sonię Bohosiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Magdę Koleśnik i Jacka Belera.

Jak podkreśla Terpińska, tworzenie filmu w tych bezprecedensowych czasach to z pewnością wyzwanie i  nowa sytuacja dla całej branży filmowej. „Innych ludzi”, pełnometrażowy debiut reżyserki, udało się dokończyć pomimo lockdownu i aż 8-miesięcznej przerwy w zdjęciach. Za ścieżkę dźwiękową filmu odpowiadać będzie Auer, producent muzyczny mający na koncie pracę z takimi artystami jak Monika Brodka, Pezet i Małolat. Nie jest dostępny jeszcze zwiastun, za to odpowiadające za dystrybucję kinową filmu Warner Bros. Entertainment Polska udostępniło kilka filmowych fotosów, dzięki czemu możemy podejrzeć, jak przebiegały prace na planie.

Inni Ludzie

Inni ludzie

Inni ludzie

Inni ludzie

Shugge Bain booker„Shuggie Bain”, Douglas Stuart (wyd. Picador)

Czy powstanie ekranizacja nagrodzonej w tym roku Bookerem powieści „Shuggie Bain”? Jak podają branżowe media, jest taka możliwość! Udział w projekcie negocjuje Stephan Daldry, czyli twórca sukcesu serialu „The Crown”. Scenariusz ma napisać sam pisarz, a od strony producenckiej za projektem stoją studia A24 (odpowiedzialne za „Midsommar” i „Morze drzew”), a także Scott Rudin Productions („To nie jest kraj dla starych ludzi” i „Truman Show”).

„Shuggie Bain” to historia dojrzewającego chłopca, który jest nieco inny od swoich rówieśników, oraz jego silnej matki. Razem próbują przetrwać w Glasgow lat 80. XX wieku, rozoranym reformami Margaret Thatcher. Książka w polskim przekładzie zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w 2021 roku.

cykl książek Ekspansja„Przebudzenie Lewiatana”, James S.A. Corey (wyd Mag)

„The Expanse” powraca z piątym sezonem. Nowe epizody serialu inspirowanego nagradzanym, powieściowym cyklem „Ekspansja” Jamesa S.A. Coreya będzie można obejrzeć na Amazon Prime Video już 16 grudnia. I to od razu trzy odcinki na raz! Finał dziesięcioczęściowej serii zaplanowany jest na 3 lutego, do tego czasu co tydzień będzie do obejrzenia kolejna część.

Przypomnijmy, że fabuła serialu opowiada o przyszłości; wraz z aktorami przenosimy się do czasów, gdy ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny – Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i dalej – ale gwiazdy wciąż pozostają poza jej zasięgiem. W rolach głównych grają Thomas Jane, Shohreh Aghdashloo i Steven Strait. Twórcy serialu udostępnili już jeden z kluczowych fragmentów 5 serii: krótką rozmowę pomiędzy Holdenem a Naomi.

Fantastyczna czwórka„Fantastyczna Czwórka: Sądny dzień”, Jack KirbyStan Lee (wyd. Hachette Polska)

Podczas wirtualnego spotkania szefostwa Disneya z inwestorami, ujawnione zostały plany filmowego giganta na najbliższe lata. Jednym z najważniejszych ich elementów będzie realizacja filmu o przygodach „Fantastycznej Czwórki”. Mr. Fantastic, Grimm, Invisible Woman i Human Torch pojawia się ponownie na ekranach kin, filmy z ich udziałem były realizowane już czterokrotnie, tym razem za sprawą znanego z prac nad nową trylogią o Spider-Manie reżysera Jona Wattsa.

To nie koniec dobrych informacji dla fanów uniwersum spod znaku Marvela. Ujawniono również szczegóły obsady nowej części „Thora” (Christian Bale wcieli się w Gorra Bogobójcę), „Ant-Mana” (powrót na plan Michelle Pfeiffer!) i „She-Hulka”. Do ekipy filmowej tego ostatniego widowiska dołączył Mark Ruffalo. Włodarze Disneya ogłosili również zaplanowanie trzech kolejnych seriali, produkowanych specjalnie na potrzeby platformy Disney+. Będą to „Armor Wars”, „Ironheart” i „Secret Invasion”. Gwiazdą tej ostatniej serii będzie Samuel L. Jackson.

Krew elfów Andrzej Sapkowski„Krew elfów”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

Prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” nie układają się po myśli jego twórców. Kiedy wydawało się, że pech zaczyna już opuszczać ekipę filmową i po perypetiach związanych z pandemią i koronawirusem (a co za tym idzie opóźnieniach w pracach na planie) nie ma już śladu, kontuzji doznał odtwórca głównej roli w serii, Henry Cavill. Jak podał brytyjski tabloid „The Sun”, serialowy Geralt podczas zdjęć nadwyrężył mięsień w nodze, przez co czeka go przymusowa przerwa od pracy. Do wypadku miało dojść podczas kręcenia scen walki, w których trakcie Cavill, dzięki specjalnej uprzęży, był zawieszony 6 metrów ponad ziemią. Na szczęście nie trzeba było wzywać karetki. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Redo 17.12.2020 15:52
Czytelnik

Hurra, ekranizacja "Innych ludzi"! Brzmi ciekawie. Ciekawe jak wyjdzie. Mam nadzieję że niczego nie utraci, radość w czytaniu Masłowskiej polega na tym jak pisze, ale może w filmie też się sprawdzi. Nie oglądałem też ekranizacji "Wojny polsko-ruskiej. Swoją drogą pamiętam że, mimo zabawowego języka, "Inni ludzie" mieli trochę depresyjnych scen. Ciekawe jaka będzie tonacja...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 15.12.2020 07:58
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post