Najpierw książka, później film (05.05.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.05.2020

W dzisiejszym przeglądzie książkowo-filmowych wiadomości zapraszamy na premierę serialu o Michelle Obamie oraz do obejrzenia zwiastunu filmu na podstawie powieści grozy Matta Ruffa. Przytaczamy również najnowsze informacje o ekranizacjach powieści takich pisarzy jak Stephen King i Terry Pratchet.

Najpierw książka, później film (05.05.2020)

Michelle Obama Becoming„Becoming. Moja historia”, Michelle Obama (wyd. Agora)

6 maja na platformie Netflix będzie miała miejsce premiera dokumentu o Michelle Obamie. „Becoming. Moja historia” nie jest stricte adaptacją wspomnień spisanych przez byłą pierwszą damę USA. Kamery Netflixa towarzyszyły jej w trakcie trasy promującej jej bestsellerową książkę; Michelle Obama w trakcie licznych rozmów z dziennikarzami stacji szczerze opowiada o swoim życiu, nadziejach i relacjach. Oczywiście, nie zabraknie archiwalnych zdjęć i nagrań z czasów prezydentury jej męża. Dzięki temu dokumentowi widzowie mają okazję poznać zza kulis codzienność byłej pierwszej damy, która wyrusza w podróż po 34 miastach, aby mówić przesłanie o sile wspólnoty pozwalającej zasypywać podziały oraz potędze więzi ujawniającej się gdy otwarcie i szczerze dzielimy się swoimi historiami.

„Kolor magii”, Terry Pratchett (wyd. Prószyński i S-ka)

„Świat dysku” doczeka się kolejnych adaptacji. Spółka Narrativa, założona jeszcze przez Terry'ego Pratchetta ogłosiła podpisanie umów z filmowymi firmami Motive Pictures i Endeavor Content, na mocy których kolejne powieści mistrza fantastyki będą zmierzały na ekrany. Jak zauważyła w oświadczeniu wydanym przez Narrativę córka brytyjskiego pisarza, Rihanna Pratchett, jej partnerzy podzielają zdanie, iż książki jej ojca powinny być adaptowane możliwie jak najwierniej. Jest to przytyk w stronę serialu BBC „The Watch”, krytykowanego (chociaż jego premiera nie miała jeszcze miejsca) za zbyt małą wierność oryginałowi. Od których powieści rozpoczną się prace nad serialami ani kiedy filmowcy wejdą na plan, jeszcze nie wiadomo.

„Lovecraft Country”, Matt Ruff (wyd. HarperCollins)

Powieść grozy Matta Ruffa przeniesiona do świata seriali. Czarnoskóry chłopak (w tej roli Jonathan Majors, znany między innymi z filmu „Kokainowy Rick”) przemierza wraz z wujkiem i swoją przyjaciółką Stany Zjednoczone lat 50. w poszukiwaniu zaginionego ojca. Po drodze muszą zmagać się z obecnymi w tamtych czasach w USA przejawami rasizmu, ale także ze światem magii i potworów. W obsadzie obok Majorsa znajdziemy również Jurnee Smollett-Bell, Abbey Lee, Wunmi Mosaku i zdobywca nagrody Emmy w 2016 roku za rolę w „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” Courtney B. Vance.

Wonder Woman film„Wonder Woman”, Brian Azzarello, Cliff Chiang, Tony Akins (wyd. Egmont Polska)

Gdy ostatnim razem pisaliśmy o „Wonder Woman”, czyli o przesunięciu daty premiery widowiska z powodu pandemii koronawirusa, to nie spodziewaliśmy się, że tak szybko wrócimy do tego tematu. I to z dobrymi wiadomościami! Reżyserka Patty Jenkins w rozmowie z „Total Film” zapowiedziała, że możemy się spodziewać jeszcze dwóch fillmów opowiadających o wydawanych przez DC komiksach. Jeden z nich będzie kontynuacją i powstanie pod roboczym tytułem „Wonder Woman 3”; drugi zaś ma szerzej opowiadać o plemieniu Amazonek, z których wywodzi się główna bohaterka, Diana z Themysciry. Jak wspomniała Jenkins, ona sama najchętniej już by nie reżyserowała, a tylko pełniła rolę producentki.
Przypomnijmy, że przełożona premiera „Wonder Woman 1984” z Gal Gadot w roli głównej planowana jest na 14 sierpnia 2020 roku.

„Pokochała Toma Gordona”, Stephen King (wyd. Prószyński i S-ka)

Znana jest autorka scenariusza kolejnej adaptacji prozy mistrza grozy Stephena Kinga. Za film na podstawie wydanej w 1999 roku książki „Pokochała Toma Gordona” odpowiedzialna będzie Christy Hall, współautorka serialu „To nie jest OK”. Prawa do ekranizacji nabyło Studio Village Roadshow. Do tej pory powieść o Trishy McFarland nie trafiła jeszcze do kin.
„Świat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce” - pisze Stephen King. Bohaterka powieści, dziewięcioletnia Trisha McFarland, odkrywa tę fundamentalną prawdę, kiedy gubi się w lesie, zszedłszy na chwilę ze szlaku, którym szła wraz z matką i bratem. Weekendowy spacer zamienia się w wielodniową samotną wędrówkę małej, ale rezolutnej dziewczynki, której przychodzi walczyć z głodem, przerażającą rzeczywistością, gorączkowymi majakami, a przede wszystkim - brakiem nadziei, że koszmar kiedyś się skończy.

#czytamwdomu #kupujeksiazki

[aj]

Fotografia otwierająca: materiały promocyjne Netflix


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AgataMay 05.05.2020 15:18
Czytelniczka

Nie wiem, jaki sens ma powtarzanie tego samego tematu dyskusji, skoro czytelnicy już wcześniej zdecydowali, że najpierw książka później ewentualnie dopiero film.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 05.05.2020 08:13
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post