Mamy dobrą wiadomość dla moli książkowych. Oto pierwsze tytuły marki Bo.wiem

LubimyCzytać
02.02.2021

Poruszająca historia żydowskiej dziewczynki, którą przez pięć wojennych lat ukrywały kolejne holenderskie rodziny, biografia pewnego angielskiego gentlemana, dzięki któremu wiosna jest jeszcze piękniejsza, a 17 lutego – w Dniu Kota – powieść japońskiego pisarza o tym, co by się stało, gdyby ze świata zniknęły koty. T o wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w ofercie nowej marki wydawniczej Bo.wiem.

Mamy dobrą wiadomość dla moli książkowych. Oto pierwsze tytuły marki Bo.wiem

Za marką Bo.wiem stoi znane wielu molom książkowym Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, które postanowiło zaproponować jeszcze więcej wszystkim ceniącym dobrą literaturę. Co zatem znajdziecie w ofercie? Do marki wejdą znane już serie Wydawnictwa UJ, między innymi reportażowy Mundus, popularnonaukowa #nauka oraz beletrystyczna Seria z Żurawiem.

Oto pierwsze książki Bo.wiem

Pierwsze tytuły w ramach marki Bo.wiem: „Dziewczynka z wycinanki. Opowieść o wojnie, przetrwaniu i rodzinie” Barta van Esa i „Anglik, który ocalił japońskie wiśnie. »Cherry« Ingram i jego historia” Naoko Abe miały swoje premiery w ostatni poniedziałek.

„Dziewczynka z wycinanki” to historia Lien, mieszkającej w Hadze dziewięcioletniej Żydówki, którą w obawie przed nazistowskimi prześladowaniami oddano do rodziny zastępczej. Uratowana przed Holokaustem dziewczynka po wojnie dowiaduje się, że jej rodzice i niemal wszyscy bliscy zginęli. Z czasem jej relacje z nową rodziną się pogarszają, a w końcu z niejasnych przyczyn więzi zostają całkowicie zerwane.

Tajemnicę stara się rozwikłać Bart van Es, wnuk rodziców zastępczych Lien, który postanawia opowiedzieć jej historię, poszukując odpowiedzi na dręczące go pytanie: dlaczego żydowską dziewczynkę wymazano z rodzinnej pamięci?

Zdjęcie z albumu Lien de Jong, 1946

„Anglik, który ocalił japońskie wiśnie” to barwny portret ekscentrycznego brytyjskiego gentlemana-przyrodnika z początku XX wieku. Collingwood „Cherry” Ingram zachwycił się sakurą, japońską ozdobną wiśnią, która stała się wkrótce jego pasją. Gdy w 1926 roku wybrał się do Japonii w poszukiwaniu kolejnych okazów, był wstrząśnięty widokiem, który zastał: krajobrazu zdominowanego przez jedną klonowaną odmianę sakury, wykorzystywaną jako symbol ekspansjonistycznych ambicji Japonii. Najbardziej poruszył go brak rosnących niegdyś w tym kraju pięknych wiśni o wielkich, białych kwiatach. Wtedy poprzysiągł, że przywróci dawną odmianę jej ojczyźnie. W tym celu udał się do… swojego angielskiego ogrodu!

Reklama

Miłośnicy kotów muszą poczekać do 17 lutego – w Dniu Kota będzie miała premierę powieść Genki Kawamury „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”. Młody listonosz, mieszkający samotnie z kotem Kapustkiem, otrzymuje wstrząsającą diagnozę lekarską – zostało mu tylko kilka miesięcy, a może nawet tygodni życia. Zanim jednak zdąży się oswoić z tą wiadomością, pojawia się diabeł ze specjalną ofertą: podaruje mu dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień…

Warto zaglądać na stronę bowiem.wuj.pl. Na pewno pojawi się tam jeszcze więcej literackich niespodzianek!

Wiemy, bo czytamy!

Przeczytaj fragment książki „Dziewczynka z wycinanki”

Dziewczynka z wycinanki

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
2874
716
02.02.2021 21:50

Cieszę się, że WUJ będzie wydawać więcej beletrystyki. Do tej pory jestem zachwycona Serią z Żurawiem i #nauka.


379
48
02.02.2021 14:14

Seria z żurawiem wciąż na mnie czeka, ale nabieram coraz większej pewności, że się doczeka :)) Dwa pozostałe tytuły również wydają się być interesujące. Po "Anglika..." bardzo chętnie sięgnę, aby zgłębić współczesny mit japonskiej sakury.


3787
199
02.02.2021 13:34

Ciekawe pozycje wydawnicze.


2930
4
26.01.2021 16:16

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd