Weź udział w konkursie Wybieram Książki Roku 2020 i wygrywam!

LubimyCzytać
01.02.2021

Plebiscyt Książka Roku wystartował! Zagłosujcie, wybierając swoich faworytów, a następnie weźcie udział w naszej zabawie. Przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać karty podarunkowe o wartości 500 zł do wykorzystania w Allegro oraz pakiety książek!

Weź udział w konkursie Wybieram Książki Roku 2020 i wygrywam!

To już 6. edycja naszego Plebiscytu Książka Roku, czyli największego w Polsce głosowania czytelników. W zeszłym roku oddaliście aż 250 tys. głosów! W tym roku liczymy na kolejne rekordy, tym bardziej, że do Waszego wyboru pozostawiliśmy 245 nominowanych książek z 65 wydawnictw.

Reklama

Wyjątkowa edycja Plebiscytu Książka Roku 2020 

Plebiscyt Książka Roku 2020 organizujemy wraz z Allegro, a w tym roku wspólnie przygotowaliśmy niespodziankę – specjalną kategorię, w której na Wasze głosy czekają fundacje i stowarzyszenia. Allegro przekaże kwotę 250 tys. zł, która zasili konta wybranych organizacji. Nominowane w tej kategorii są podmioty, które aktywnie i efektywnie wspierały środowisko literackie oraz branżę książki w czasie pandemii COVID-19. Każda z nominowanych fundacji i stowarzyszeń otrzyma finansowe wsparcie – Wasze głosy zadecydują o tym, która w jakiej wysokości.

W tym roku głosujecie więc na Książki Roku oraz Fundację/Stowarzyszenie Roku 2020!

Nie zapomnieliśmy również o Was – autorach sukcesu pisarzy, czytelnikach. Chcąc podziękować za Waszą aktywność i zachęcić do głosowania, proponujemy wspólną zabawę. Weźcie udział w konkursie, dzięki któremu nie będziecie musieli martwić się o zapas książek na kolejne tygodnie!

Baner Plebiscyt Książka Roku 2020

Jak wziąć udział w konkursie „Wybieram Książki Roku 2020 i wygrywam”?

To proste!

Po pierwsze – wejdź na stronę lubimyczytac.pl/plebiscyt i oddaj głos w Plebiscycie Książka Roku 2020.

Po drugie – odpowiedz na pytanie „Dlaczego głosuję w Plebiscycie Książka Roku 2020?” i uzasadnij wzięcie udziału w głosowaniu.

Pamiętaj! Odpowiedź na pytanie konkursowe pisz w komentarzu pod tą aktualnością. Uzasadnienie nie może przekraczać 1000 znaków ze spacjami. Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedno zgłoszenie konkursowe.

Reklama

Konkurs trwa od 1 lutego 2021 roku do 28 lutego 2021 roku do godziny 23:59.

Jakie nagrody przewidziano w konkursie?

Plebiscyt Książka Roku 2020 organizujemy razem z Allegro – platformą sprzedażową, która oferuje różnorodny wybór książek, od fantastyki przez literaturę piękną, aż po publikacje dla miłośników gotowania. W 2020 roku Polacy kupili na Allegro ponad 18 milionów książek! Zdecydowaliśmy, że ułatwimy Wam dokonywanie książkowych zakupów online, dlatego w konkursie będzie można wygrać karty podarunkowe o wartości 500 zł do wydania na książki na Allegro, a także pakiety książek. Wszystko po to, abyście mieli co czytać!

W sumie nagrodzimy 20 osób – autorów najciekawszych odpowiedzi na pytanie konkursowe. Osoby, które zajmą pierwsze 10 miejsc otrzymają Kartę Podarunkową Allegro o wartości 500zł, kolejne 10 osób otrzyma pakiety po 5 książek niespodzianek.

Więcej informacji w Regulaminie konkursu.

Zagłosuj na Książki Roku 2020, weź udział w konkursie i baw się dobrze!

Reklama

komentarze [452]

Sortuj:
178
0
26.02.2021 07:39

W miłości szczęście to temat rzeka, szczęście w pieniądzach to ruletka, zdrowie to wojna naszych słabości i zaradności natury.
Za to głosowanie no coroczne perełki literackie to obowiązek, przyjemność i przede wszystkim coś na co mamy wpływ! Nie guzdrać się i oddawać głosy drodzy Książkofile!


401
0
26.02.2021 07:36

Wszystko się zmienia - my, zdrowie, polityka, miłość, po prostu świat. Ale pasja czytania jak już kogoś złapie to nie puszcza do śmierci - a takich filarów trzeba się trzymać. Lepszego powodu do głosowania nie widzę.


303
5
26.02.2021 01:02

Glosuje co roku. Wyniki konkursu często podsuwają mi pomysł na następną lekturę. Te które wygrywają bywają bardzo popularne wśród czytelników, co sprawia że warto się z nimi zapoznać. Plebiscyt daje również możliwość z sprawdzenia rynkowych nowości i opinie o nich. W tym roku jestem zachwycona pomysłem dofinansowania branży czytelniczej, oraz tym że każdy czytelnik ma na to...

więcej

0
0
25.02.2021 23:31

Nie głosuję i głosować już nie będę. W konkursie nie została uwzględniona książka R. Ziemkiewicza, pomimo spełnienia kryteriów w stopniu znacznie większym niż inne propozycje, które w konkursie się znalazły. Stosujecie cenzurę celowo pomijając tę książkę i uniemożliwiając głosowanie na nią.
Ale na szczęście nic nie możecie poradzić na to, że świetnie się sprzedawała i jest...

więcej

104
55
25.02.2021 23:30

Oddałam głos w każdej kategorii. Jestem zdania, że każda forma wspierania literatury jest potrzebna i w dzisiejszych czasach wyjątkowa cenna. Bardzo sobie cenię rozwój technologiczny, ale nic nie jest mi w stanie zastąpić książki i czytania. Dzięki temu plebiscytowi, mam szansę zweryfikować tytuły poczytne, znane i lubiane, z tymi, które już przeczytałam. Książek i czytania...

więcej

711
226
25.02.2021 20:39

Glosuje tylko w 2 kategoriach, bo uwazam, ze aby moj glos byl uczciwie i swiadomie oddany musze przeczytac wszystkie ksiazki w danej konkurencji.
Niemniej uwazam, ze glosowac nalezy, aby dopomoc tworcom, ktorych tworczosc sie ceni. W dzisiejszych czasach, gdy marketing to podstawa, a jego dzialania determinuja nasze zyciowe wybory od A do Z, od jedzenia, przez szampon, po...

więcej

4
0
25.02.2021 20:22

Miłość do literatury,
Jest istotą mej natury.
Książek czytam całe tony,
W dzień i noc przewracam strony
Thriller, fantastyka, romans,
Z wyobraźnią drżą w rezonans.
Wzrok po ciągu liter biegnie,
Każda troska życia blednie.
Odczuciami podobnymi
Chcę podzielić się z innymi.
W plebiscycie więc wskazałam,
ktòre książki już czytałam,
I uważam za najlepsze,
Lub zamierzam czytać...

więcej

45
0
25.02.2021 12:44

Przykre, że kolejny portal podlega ideologicznej cenzurze... :( Gdzie bestseller ZIemkiewicza? Których kryteriów nie spełnił?

Skoro nawet w kwestii nominacji nie potraficie zachować uczciwości to jak potem wierzyć w wyniki plebiscytu?


376
5
25.02.2021 12:14

Książka roku to dla mnie podsumowanie, mogę zobaczyć których książek nie przeczytałam i nadrobić zaległości. Głosownie jest dla mnie motywacją do przeczytania wszystkich pozycji, określenia co lubię. Wyniki głosowania to możliwość zweryfikowania jak mój gust pokrywa się z innymi czytelnikami. Po prostu Lubię To!


1524
15
25.02.2021 11:52

Dlaczego głosuję? Ponieważ sama dzięki plebiscytowi zainteresowałam się książkami, na które nie zwróciłam wcześniej uwagi. Liczę na to, że jeśli książki na którą głosowałam wygra, zachęci to innych czytelników do zapoznania się z tą pozycją. A zwłaszcza z książką Daisy Jones and The Six naprawdę warto się zapoznać.


zgłoś błąd