Wnuczka Raguela

Okładka książki Wnuczka Raguela
Krzysztof Koehler Wydawnictwo: Wydawnictwo M literatura piękna
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo M
Data wydania:
2014-10-14
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-14
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375958263
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Album styczniowe Józef Baran, Tadeusz Dąbrowski, Bogusław Kierc, Jan Maria Kłoczowski, Krzysztof Koehler, Tomasz Łubieński, Piotr Matywiecki, Anna Piwkowska, Karol Samsel, Jan Sochoń, Adriana Szymańska, Piotr Wojciechowski
Ocena 8,0
Album styczniowe Józef Baran, Tadeus...
Okładka książki Nowe Książki nr 2 / 2020 Jan Gondowicz, Krzysztof Koehler, Adam Poprawa, Piotr Prachnio, Redakcja miesięcznika Nowe Książki
Ocena 6,0
Nowe Książki n... Jan Gondowicz, Krzy...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
54 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
6145
3446

Na półkach:

Ludzie wypchnięci czy uciekający poza margines społeczny też mają swoje marzenia. Są one często bardzo proste, bo ograniczają się do napełnienia brzucha i znalezienia odpowiedniego miejsca do spania. Ich los nie jest łatwy, a rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. Najgorzej mają się tu kobiety i dzieci, które podlegają wodzom ustanowionym przez bezdomnych. Wykorzystanie seksualne (gwałt) jest to formą pokazania władzy mężczyzny nad kobietami w jego „stadzie”. Wydawałoby się, że w tym brutalnym świecie pełnym przemocy, wulgaryzmów i używek nie ma miejsca na uczucia, planowanie przyszłości, zapewnienie bezpieczeństwa.
„Wnuczka Raguela” to opowieść o miłości, wierności i odpowiedzialności łączącej dwójkę młodych ludzi, których los rzucił ku sobie. Dlaczego akurat, jako bezdomnych? Co musiało się stać, że biedny student utrzymywany przez ciotkę postanawia porzucić bezpieczny świat z ciepłym łóżkiem i ruszyć w Polskę? Ta spontaniczna podróż, wyrzucenie w pociągu we Warszawie, opicie sprawia, że spotyka dziewczynę, która trafia pod skrzydła „króla dworca”, który wykorzystuje swoją zdobycz seksualnie. Szukający ją chłopak jest świadomy tego, że będzie ona musiała być całkowicie podległa innemu.
Po odnalezieniu i stworzeniu duetu muszą oni zmagać się z wieloma przeciwnościami, a sprawę nie ułatwi jej ciąża (gwałt). Muszą walczyć o wspólną przyszłość, aby zapewnić dziecku warunki do życia.
Książka Krzysztofa Koehlera nie jest lekturą lekką i łatwą. Język wydaje się naśladować myślenie osób, których mózg wielodniowymi głodówkami jest zmęczony i niezdolny do długich zdań oraz ciągnięcia akcji.
„Wnuczka Raguela” nie każdemu przypadnie do gustu. Wymaga skupienia i chęci wchodzenia w świat ludzi bezdomnych, świat, który jest szary, brudny i pełen agresji wynikającej z walki o przetrwanie w świecie zamkniętych osiedli, w których przepełnionych kontenerach żerują jedynie robale, gdy w tym czasie tłumy głodujących wędrują od kosza do kosza w poszukiwaniu resztek jedzenia.

Ludzie wypchnięci czy uciekający poza margines społeczny też mają swoje marzenia. Są one często bardzo proste, bo ograniczają się do napełnienia brzucha i znalezienia odpowiedniego miejsca do spania. Ich los nie jest łatwy, a rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. Najgorzej mają się tu kobiety i dzieci, które podlegają wodzom ustanowionym przez bezdomnych....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    77
  • Przeczytane
    70
  • Posiadam
    23
  • 2014
    2
  • Ulubione
    2
  • Teraz czytam
    1
  • Ebooki-posiadam
    1
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
    1
  • :-), :-), :-)
    1
  • Moi mali książęta :)
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wnuczka Raguela


Podobne książki

Przeczytaj także