rozwiń zwiń

Ustrojowopolityczny taran. Polityka NSZZ "Solidarność" a przemiany ustrojowe w PRL w latach 1980-1982

Okładka książki Ustrojowopolityczny taran. Polityka NSZZ "Solidarność" a przemiany ustrojowe w PRL w latach 1980-1982
Lech Mażewski Wydawnictwo: Von Borowiecky reportaż
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Von Borowiecky
Data wydania:
2017-09-20
Data 1. wyd. pol.:
2017-09-20
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365806123
Tagi:
solidarność historia solidarności wprowadzenie stanu wojennego
Średnia ocen

                5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
29
29

Na półkach:

Chwilami przecierałam oczy ze zdumienia, nie tak to pamiętałam i nie takie miałam wyobrażenie o tamtych wydarzeniach. Strajki Solidarności, rejestracja związku, 16 miesięcy tzw. karnawału Solidarności - pamiętam jak przez mgłę. Dopiero później, w miarę dorastania, mogłam się świadomie zapoznać z historią tych wydarzeń. Zazwyczaj było to zapoznanie na zasadzie "władza - be, Solidarność - cacy". Tymczasem prawda nie była taka jednoznaczna, zwłaszcza kiedy okazało się, że w samej Solidarności, pomimo szczerego zapału i chęci milionów członków, ścierały się różne frakcje ideologów związkowych walczących o władzę. Zresztą nie tylko polscy działacze starali się wykorzystać sytuację. Najbardziej szokującą informacją była dla mnie sprawa słynnej tzw. prowokacji bydgoskiej, czyli pobicia przez milicję Jana Rulewskiego. Podobno interweniował Wojciech Jaruzelski, który był wściekły, że w ogóle coś takiego się wydarzyło, bo było to bardzo nie na rękę władzy. Dopiero później, ze słów nieżyjącego już Wiesława Chrzanowskiego, można było się dowiedzieć, że palce w tej prowokacji maczała francuska międzynarodówka trockistowsko-marksistowska. Brzmi to zupełnie jak historia nie z tej ziemi, ale chyba jeszcze dużo jest podobnych historii, o których szczegółach jeszcze długo się nie dowiemy. Tak czy inaczej, książkę momentami czyta się jak dobry thriller.

Chwilami przecierałam oczy ze zdumienia, nie tak to pamiętałam i nie takie miałam wyobrażenie o tamtych wydarzeniach. Strajki Solidarności, rejestracja związku, 16 miesięcy tzw. karnawału Solidarności - pamiętam jak przez mgłę. Dopiero później, w miarę dorastania, mogłam się świadomie zapoznać z historią tych wydarzeń. Zazwyczaj było to zapoznanie na zasadzie "władza -...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    5
  • Przeczytane
    2
  • 08.Pdf?
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także