Kubatura, czyli elektryczne wagary

Okładka książki Kubatura, czyli elektryczne wagary
Kuba Sienkiewicz Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
272 str. 4 godz. 32 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Czerwone i Czarne
Data wydania:
2015-04-08
Data 1. wyd. pol.:
2015-04-08
Liczba stron:
272
Czas czytania
4 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377001769
Tagi:
Kuba Sienkiewicz Elektryczne Gitary
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Śpiewnik rockowy. Cz. 4 Jacek Bogdziewicz, Artur Gadowski, Andrzej Ignatowski, Jarosław Janiszewski, Szymon Kobyliński, Paweł Kukiz, Anita Lipnicka, Andrzej Mogielnicki, Andrzej Piaseczny, Olga Pruszkowska, Artur Rojek, Kuba Sienkiewicz, Krzysztof Skiba, Katarzyna Maria Stankiewicz, Muniek Staszczyk, Jarosław Turbiarz, Tomek Urbański, Jarosław Wajk, Adam Wolski, Tomasz Jan Zeliszewski, praca zbiorowa
Ocena 6,0
Śpiewnik rocko... Jacek Bogdziewicz, ...
Okładka książki Kolorowo na rockowo 1. 66 przebojów Agnieszka Chylińska, Dariusz Dusza, Marek Dutkiewicz, Jacek Dybek, Robert Gawliński, Olga Jackowska, Andrzej Jakubowicz, Lech Janerka, Krzysztof Jaryczewski, Piotr Klatt, Marek Kościkiewicz, Beata Elżbieta Kozidrak, Lech Krasucki, Paweł Kukiz, Andrzej Kuryło, Tomasz Lipiński, Anita Lipnicka, Bogdan Loebl, Bogdan Bolesław Łyszkiewicz, Bogdan Olewicz, Andrzej Piaseczny, Ryszard Henryk Riedel, Anna Saraniecka, Kuba Sienkiewicz, Krzysztof Skiba, Stanisław Sojka, Katarzyna Maria Stankiewicz, Muniek Staszczyk, Katarzyna Szczot, praca zbiorowa
Ocena 6,0
Kolorowo na ro... Agnieszka Chylińska...
Okładka książki Kolorowo na rockowo. 2. 77 przebojów Agnieszka Chylińska, Grzegorz Ciechowski, Marek Dutkiewicz, Robert Gawliński, Andrzej Ignatowski, Olga Jackowska, Martyna Jakubowicz, Lech Janerka, Krzysztof Jaryczewski, Urszula Kasprzak, Aleksander Klepacz, Marek Kościkiewicz, Kasia Kowalska, Beata Kozidrak, Paweł Kukiz, Anita Lipnicka, Bogdan Loebl, Bogdan Bolesław Łyszkiewicz, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz, Andrzej Piaseczny, Ryszard Riedel, Anna Saraniecka, Kuba Sienkiewicz, Jacek Skubikowski, Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, praca zbiorowa
Ocena 8,5
Kolorowo na ro... Agnieszka Chylińska...
Okładka książki Śpiewnik rockowy. Cz. 1 Grzegorz Ciechowski, Jerzy Bohdan Durał, Robert Gawliński, Stanisław Gawliński, Janusz Henryk Iwański, Olga Jackowska, Marek Jackowski, Krzysztof Łebski, Anita Lipnicka, Bogdan Bolesław Łyszkiewicz, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz, Kuba Sienkiewicz, Muniek Staszczyk, Szymon Wysocki, praca zbiorowa
Ocena 6,3
Śpiewnik rocko... Grzegorz Ciechowski...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
83 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
782
524

Na półkach: ,

17/2021
Nigdy nie byłem fanem Elektrycznych Gitar ani miłośnikiem talentów artystycznych Jakuba Sienkiewicza. Nic się w tym względzie nie zmieniło do dzisiaj.
Jednak okres największej popularności tego, skądinąd sympatycznego, zespołu przypadł na czas mojej wczesnej młodości, czasu buntu i poszukiwań.
Czasu bardzo dla mnie ważnego – z czego zdaję sobie sprawę dopiero obecnie. Jak by to ujął Kaczmarski: pierwsza miłość, pierwsze rozczarowanie miłością, pierwsze zaangażowanie w wielkie sprawy i pierwsze rozczarowanie wielkimi sprawami.

Wszystko to sprawia, że mam do – przynajmniej ówczesnej części – dyskografii Elektrycznych Gitar ogromny sentyment. I gdy tylko usłyszę gdzieś, np. w radiu, któryś z tamtych utworów – zamykam oczy i jakiś wewnętrzny portal teleportacyjny przenosi mnie w omawiany czas.

Zarówno Elektryczne Gitary, jak i ich lider dawno już zniknęli z mainstreamu. Czas biegnie nieubłaganie i patrząc na notki biograficzne naszych idoli czy po prostu artystów, którzy towarzyszyli nam “od zawsze” - człowiek zdaje sobie sprawę, że dla niego ten sam czas biegnie tak samo.

Dlatego właśnie sięgnąłem po autobiografię Kuby Sienkiewicza. Liczyłem na to, że oprócz opowieści o nim samym, odnajdę ducha tamtego czasu.

Nie zawiodłem się.
Za to się zdziwiłem.
Oczywiście – wspomnianego ducha tamtego czasu odnalazłem.
Nie spodziewałem się jednak tak smutnej książki…

“Kubatura, czyli elektryczne wagary” to bowiem książka gorzka, kwaśna, momentami nawet przygnębiająca.
Żeby było jasne: to nie jest zarzut!
Sienkiewicz operuje świetnym językiem, dysponuje tym rodzajem poczucia humoru, które bardzo lubię i cenię, czyli takim humorem wisielczym, momentami bywa mistrzem sarkazmu.

Jednak opowieść dojrzałego faceta, który patrzy wstecz – tym razem nie jest hagiograficznym autoportretem.
To opowieść, z której przebija rozczarowanie a może nawet dramat człowieka, który całe życie poświęcił dwóm pasjom: muzyce i medycynie. Dramat polega na tym, że jedna z tych pasji ciągle powodowała zaniedbywanie drugiej, w związku z tym po latach – człowiek zdał sobie sprawę, że nie spełnił się do końca w żadnej z nich.

Nie dowiecie się z tej książki praktycznie niczego na temat życia osobistego Kuby. Gdzieś tylko, tak mimochodem, Autor rzuca pojedyncze zdania, niczym podczas popijania przy barze ze starym przyjacielem, któremu jednak nie chce się zwierzać.
Nie przeczytacie o romansach, rozwodach i zawodach – o powodach tychże I ich konsekwencjach. Jedyna konsekwencja to ta, z którą Jakub unika przekroczenia pewnej granicy w opowiadaniu.

Przeczytacie za to kolorową, świetnie napisaną opowieść o dziejach pewnego zespołu, ludziach współtworzących klimat tamtych czasów, realiach społeczno – polityczno – muzycznych.
Może skłoni to Was - tak jak mnie - do wycieczki muzycznej w świat Elektrycznych Gitar.
Albo - po prostu – znów zaczniecie się zastanawiać: “Co ja tutaj robię…?”

17/2021
Nigdy nie byłem fanem Elektrycznych Gitar ani miłośnikiem talentów artystycznych Jakuba Sienkiewicza. Nic się w tym względzie nie zmieniło do dzisiaj.
Jednak okres największej popularności tego, skądinąd sympatycznego, zespołu przypadł na czas mojej wczesnej młodości, czasu buntu i poszukiwań.
Czasu bardzo dla mnie ważnego – z czego zdaję sobie sprawę dopiero...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    104
  • Posiadam
    39
  • Chcę przeczytać
    35
  • 2018
    6
  • Biografia
    4
  • Muzyka
    4
  • Autobiografie
    3
  • 2019
    2
  • Muzyczne
    2
  • Teraz czytam
    2

Cytaty

Więcej
Kuba Sienkiewicz Kubatura, czyli elektryczne wagary Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także